V Dánsku postavili první biologický dům na světě. Architekti využili zbytky z rajčat, konopí a slámu

V Dánsku postavili první biologický dům na světě. Architekti využili zbytky z rajčat, konopí a slámu
Dům stojí v ekologickém parku Biotope v dánském Middelfartu.
Vznikl i díky podpoře dánského ministerstva životního prostředí.
Cílem projektu je představit veřejnosti možnost využití zemědělských zbytků ve stavebnictví.
Zemědělský odpad lze zpracovat do takového materiálu, kterým je možné nahradit dřevo a překližku.
Foto: EEN TIL EEN
pej
22. 12. 2017 9:05
Ekologický dům The Biological House je pilotním projektem dánské společnosti Een Til Een, ale i vůbec první stavbou svého druhu - postaven byl výhradně z biologických materiálů, ze zemědělských odpadů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy