Rekonstrukce bytu v domu ze 30. let minulého století se uchází o cenu Interiér roku

Rekonstrukce bytu v domu ze 30. let minulého století se uchází o cenu Interiér roku
Celá řada původních prvků, parkety, dveře a okna, byla citlivě zrekonstruována.
Změněna byla i dispozice. Průchod do jídelny se rozšířil vybouráním původní příčky.
Změněna byla i výška okna v kuchyni, aby se pod něj vešla kuchyňská linka. V kuchyni byla také položena nová podlaha.
Veškerý nábytek v kuchyni byl vyroben na míru podle autorského návrhu.
Foto: archiv IBD
red
21. 2. 2017 9:53
Byt ve třetím patře secesního domu prošel radikální rekonstrukcí. Bytová architektka Vaida Kraus respektovala zadání majitele a vytvořila moderní bydlení, které se odkazuje na secesní minulost nemovitosti.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami, soud je osvobodil všechny. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy