reklama
 
 

Minimalistická přístavba řadovky. Průsvitná betonová příčka v koupelně efektně propouští světlo

21. 4. 2017 11:25
Nedostatek světla v koupelně se podařilo vyřešit zajímavým způsobem. Průsvitná betonová příčka propouští sluneční paprsky, zároveň ale nenarušuje intimitu. Rastr betonových bloků propouští jenom obrysy.

Řadový dům se nachází v klidné lokalitě pražského Slivence a je součástí developerského projektu z roku 2008. Majitelé ho chtěli od začátku rozšířit o pokoj pro hosty s koupelnou a pracovnu.

Díky tomu, že jejich dům je tím posledním v řadě, nabídlo se rozšíření přízemí až do kraje samotného pozemku. Protože investoři chtěli maximálně zachovat charakter samotného domu, tak s projektem oslovili tytéž architekty, kteří navrhovali celou čtvrť. Kvůli návrhu interiéru nově vzniklého prostoru oslovili studio Barbora Léblová Interiors & Architecture.

"Největší výzvou se ukázalo řešení prosvětlení koupelny, která je umístěna ve vnitřní části přístavby a nemá okno," popisuje autorka projektu.

V první chvíli ji napadlo využít mléčného skla. Klientům ale nakonec prezentovala i odvážnější řešení - příčku z průsvitného betonu. Ti se pro atypické řešení nadchli a dali mu zelenou.

Autorka projektu proto oslovila českou firmu Gravelli. "Nikdy před tím nic takového nedělali, ale s chutí se do toho vrhli. Vytvořili prototyp, navíc za rozumnou cenu," dodává.

Vyprojektovali příčku řešenou ze tří bloků speciálního průsvitného betonu LiCrete tak, aby pouštěla světlo do koupelny, ale nebyla přitom příliš průsvitná. Zajímavý je i efekt rastru, který vzniká při dopadu slunečního světla. 

Neobvyklý materiál použila autorka i na podlahu. Tkaný vinyl, který strukturou připomíná koberec, interiér příjemně zatepluje. Zároveň má stejně praktické vlastnosti jako podlaha ze syntetického materiálu - snadněji se udržuje.

Interiér je zařízen jednoduše a účelově. Dominuje mu bílá barva. Veškerý nábytek je řešen na míru podle požadavků klienta. 

autor: Petra Jansová | 21. 4. 2017 11:25

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama