reklama
 
 

Přespi jako nomád. Výstava v Plzni představuje utopická a inovativní řešení mobilního bydlení

12. 6. 2017
Výstava Nomádi na nádvoří plzeňského Depa 2015 představí bydlení v dočasných a mobilních příbytcích. Kromě plátěného stanu na střeše trabanta nebo favorita, karavanu na solární pohon či dřevěného domku postaveného za tři hodiny by se na nádvoří měl objevit i zavěšený stan. Ve všech vystavených příbytcích si bude možné v rámci kampaně zveřejněné na Hithitu zakoupit nocleh.

"Chceme dát široké veřejnosti možnost vyzkoušet si život nomádů, ať už digitálních nebo těch, kteří jsou na cestách nedobrovolně," vysvětluje programový ředitel Depo 2015 Jiří Sulženko.

Tématem výstavy se začali v Plzni zaobírat před dvěma lety, kdy vrcholila uprchlická krize. "Nám přišlo podstatné se k ní vyjádřit také pozitivním způsobem a najít tvůrčí osobnosti, které navrhují svůj pohled na její řešení," dodává Sulženko.

Kromě oslovených architektů a designérů, kteří měli za úkol navrhnout utopická, inovativní nebo neobvyklá řešení mobilního bydlení, v Depu 2015 připravují i výstavu předních streetartistů, kteří mají zkušenost s uměleckou existencí na ulici a reflektují ve svých dílech a objektech téma nomádství a života na cestách.

autor: Petra Jansová | 12. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama