Ó hory, ó hory: Výstava v Galerii Jaroslava Fragnera představí současnou horskou architekturu

Ó hory, ó hory: Výstava v Galerii Jaroslava Fragnera představí současnou horskou architekturu
Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách od Kamila Mrvy.
Horská chata v Krkonoších od A69 Architekti.
Vrbatova bouda - IXA.
Návštěvnické centrum Srní - AND architektonický ateliér.
Foto: archiv GJF
Bydlení
20. 3. 2018 12:27
Výstava Ó hory, ó hory v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze představí šest desítek objektů na českých a slovenských horách. K vidění budou drobnější stavby jako vyhlídky i projekty environmentálních center, hotelů, relaxačních středisek a rodinných domů. Cílem výstavy je představit citlivý kontextuální přístup soudobé architektury, poukázat na vzrůstající snahu po udržitelnosti a rovněž položit otázku o zachování divoké přírody a její ochrany před člověkem.

Zastoupena budou téměř všechna česká a slovenská pohoří a současné stavby doplní příklady zajímavých objektů a neuskutečněných projektů, které stály u zrodu zájmu o turismus v daných lokalitách nebo připomínají výrazné počiny architektonických dějin.

Výstavu doprovodí i publikace, která nebude pouze katalogem představených projektů, ale zároveň poslouží návštěvníkům při turistických a lyžařských výletech v obou republikách jako alternativní průvodce horskou architekturou.

Výstava v Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí v Praze začne 23. března a potrvá do 6. května. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy