Ekologické vajíčko nebo chodící dům. Kniha představuje ty nejzajímavější příklady bydlení pro nomády

Ekologické vajíčko nebo chodící dům. Kniha představuje ty nejzajímavější příklady bydlení pro nomády
Plovoucí dům britského architektonického studia Carl Turner Architects je navržen s ohledem na ekologii a zároveň tak, aby byl soběstačný. Dokonce je uzpůsoben i k pěstování zeleniny.
Dřevěný objekt architekti Rania Francisová a Michael Arnett navrhli s ohledem na omezený rozpočet. Patnáct metrů čtverečních velký domek Animated Forest je z překližky a vyšel v přepočtu na 315 tisíc korun.
Podvodní hotel se nachází poblíž ostrova Pemba v Indickém oceánu. Třípodlažní objekt ponořený čtyři metry pod hladinou moře navrhla švédská společnost Genberg Underwater Hotels.
Tuto podobu získal hausbót umístěný poblíž Seattlu v roce 1999. Na ploše 167 metrů čtverečních nabízí veškerý komfort.
Foto: Nomadic House Taschen,str.212-213, distributor Slovart
pej
8. 2. 2018 9:02
"Všichni jsme kdysi byli nomády. Už naši předkové se toulali z místa na místo. Kočovnému způsobu života přizpůsobili i svá obydlí," píše magazín Wallpaper, přičemž upozorňuje na knihu Nomadic Home vydavatelství Taschen. Výběr Philipa Jodidia, autora publikace, přináší zajímavé projekty mobilní architektury poslední doby. Některé z nich si můžete prohlédnout v galerii.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou a po domácím vítězství 129:92 nad Orlandem stále dotírají na lídra Východní konference Philadelphii. Sixers se v čele tabulky udrželi díky výhře 111:97 nad Dallasem. Při shodném počtu 22 vítězství mají oproti Nets na kontě o jednu porážku méně.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 129:92, Denver - Washington 110:112, Memphis - LA Clippers 122:94, Milwaukee - New Orleans 129:125, New York - Sacramento 140:121, Philadelphia - Dallas 111:97.

Další zprávy