Video: Jak bydlí miliardáři? Nejdražší dům ve Spojených státech je na prodej

pej
22. 1. 2017 13:05
Realitní kancelář v Los Angeles nabízí dům za rekordních 250 milionů dolarů (zhruba šest miliard korun). Rezidence o 38 tisících metrech čtverečních stojí v lukrativní čtvrti Bel Air a případný kupec ji získá spolu s uměleckými díly i s vozovým parkem. Díky videu se můžete vydat na podrobnou prohlídku.
Nejdražší prodávanou vilu si můžete prohlédnout na tomto videu. | Video: 924belair.com

Dvanáct ložnic, jedenadvacet koupelen, tři kuchyně, kino pro čtyřicet lidí, čtyři bowlingové dráhy a heliport na střeše. To všechno samozřejmě i s bazénem a domácím wellness centrem se vejde do domu v lukrativní lokalitě Bell Air v Los Angeles.

Nejdražší dům v USA, Los Angeles
Nejdražší dům v USA, Los Angeles | Foto: Bruce Makowsky/BAM Luxury Development

Vilu nabízí k prodeji realitní kancelář BAM Luxury Development Bruce Makowskyho za 250 milionů dolarů (6,3 miliardy korun). Podle serveru Bloomberg jde o nejdražší dům ve Spojených státech. 

Rezidence ve čtvrti Bel Air má 38 tisíc metrů čtverečních a prodává se spolu se 150 originálními výtvarnými díly a vozovým parkem v hodnotě 30 milionů dolarů (759 milionů korun). 

Nejdražší dům v USA, Los Angeles
Nejdražší dům v USA, Los Angeles | Foto: Bruce Makowsky/BAM Luxury Development

„Bohatí lidé utrácí stovky milionů dolarů za jachty a letadla, která využívají jen pár dní v roce. Život ale tráví v domech za 20 milionů. Dům pro miliardáře zatím totiž nebyl postaven,“ vysvětluje Makowsky. 

Interiéru dominují světlé lesklé povrchy a řada extravagantních uměleckých děl, jako je například socha fotoaparátu Lieca od Yibai Liao vyrobená z kombinace leštěného nerezu, kytary poseté drahokamy, velkoformátové černobílé fotografie zpěvačky Cher nebo onyxová socha kultovní kabelky Birkin od Hermés.

Nejdražší dům v USA, Los Angeles
Nejdražší dům v USA, Los Angeles | Foto: Bruce Makowsky/BAM Luxury Development

Majitel realitní kanceláře, která nemovitost nabízí, je přesvědčen, že kombinace moderního designu a umění je ideální pro extravagantní kupce. „Moc dobře vím, jak chtějí bohatí žít, protože sám jsem bohatý,“ dodává Makowsky.

Třicet let se pohyboval v módním a televizním průmyslu. V realitách začal podnikat v roce 2008. Jeho dosud největším úspěchem je prodej zámečku v Beverly Hills za 70 milionů dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy