Pražský Tančící dům má v Düsseldorfu tři bratry. Fascinující architektura čtvrti Media Hafen

Když se řekne Düsseldorf, člověku se může vybavit: průmyslové město, ocelárny, chemičky... Ve skutečnosti tak nepůsobí. A najdete tam spousty krásné moderní architektury.
Když se řekne Düsseldorf, člověku se může vybavit: průmyslové město, ocelárny, chemičky... Ve skutečnosti tak nepůsobí. A najdete tam spousty krásné moderní architektury. Například hned u historického centra stojí tento komplex Kö-Bogen od Davida Liebeskinda.
Kö-Bogen je kancelářsko-obchodní komplex. Jeho autor Daniel Liebeskind patří k nejznámějším architektům na světě a je představitelem dekonstruktivismu.
V této galerii vás však chceme zavést na jiné místo Düsseldorfu - do čtvrti Media Hafen, kde stojí jeden architektonicky zajímavý objekt vedle druhého. (Na snímku je schodiště u hotelu Hyatt-Regency.)
Původně se jednalo průmyslovou o přístavní čtvrť. Teď zde stojí například tři bratři českého Tančícího domu - komplex navržený americkým architektem Frankem Gehrym. (Bílá, stříbrná a cihlová budova v centru snímku.)
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
4. 8. 2017 10:32
Původně tam byly jen umouněné průmyslové objekty, přístaviště a sklady. Dnes je düsseldorfská čtvrť Media Hafen dávána za příklad perfektního územního plánování a stala se výkladní skříní moderní architektury. Najdete tam budovy slavných architektů, jako je Frank Gehry (spoluautor pražského Tančícího domu), Fumihiko Maki (držitel prestižní Pritzkerovy ceny) a mnoha dalších. Oblast nacházející se nedaleko historického centra města teď přitahuje davy turistů. Pojďte se podívat, čím je láká.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy