Pražský Tančící dům má v Düsseldorfu tři bratry. Fascinující architektura čtvrti Media Hafen

Když se řekne Düsseldorf, člověku se může vybavit: průmyslové město, ocelárny, chemičky... Ve skutečnosti tak nepůsobí. A najdete tam spousty krásné moderní architektury.
Když se řekne Düsseldorf, člověku se může vybavit: průmyslové město, ocelárny, chemičky... Ve skutečnosti tak nepůsobí. A najdete tam spousty krásné moderní architektury. Například hned u historického centra stojí tento komplex Kö-Bogen od Davida Liebeskinda.
Kö-Bogen je kancelářsko-obchodní komplex. Jeho autor Daniel Liebeskind patří k nejznámějším architektům na světě a je představitelem dekonstruktivismu.
V této galerii vás však chceme zavést na jiné místo Düsseldorfu - do čtvrti Media Hafen, kde stojí jeden architektonicky zajímavý objekt vedle druhého. (Na snímku je schodiště u hotelu Hyatt-Regency.)
Původně se jednalo průmyslovou o přístavní čtvrť. Teď zde stojí například tři bratři českého Tančícího domu - komplex navržený americkým architektem Frankem Gehrym. (Bílá, stříbrná a cihlová budova v centru snímku.)
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
4. 8. 2017 10:32
Původně tam byly jen umouněné průmyslové objekty, přístaviště a sklady. Dnes je düsseldorfská čtvrť Media Hafen dávána za příklad perfektního územního plánování a stala se výkladní skříní moderní architektury. Najdete tam budovy slavných architektů, jako je Frank Gehry (spoluautor pražského Tančícího domu), Fumihiko Maki (držitel prestižní Pritzkerovy ceny) a mnoha dalších. Oblast nacházející se nedaleko historického centra města teď přitahuje davy turistů. Pojďte se podívat, čím je láká.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy