Jak se vyvíjel průměrný rodinný dům?

Jak se vyvíjel průměrný rodinný dům?
Jednou z firem, které vznikly na začátku 90. let na zelené louce a přicházely s obchodní strategií zaměřenou na stavění domů pro "běžnou klientelu", byla Canaba v Děčíně.
Na rozdíl od ostatních firem, které se předháněly v počtu nabízených typů domků, zvolila Canaba nečekaně úspěšnou strategii. Od svého vzniku po dobu téměř pěti let nabízela pouze jeden typ rodinného domku - Canabu Classic z panelových montovaných bloků.
Canaba prezentovala svůj dům jako dostupnou alternativu bytu 3 plus jedna. V roce 1991 byly postaveny pouze tři tyto domy, v roce 1995 se jednalo již o 47 a v roce 1996 o 80 kusů.
Dům Classic vyšel v 90. letech na 1,5 milionu korun, přičemž sídlištní byt v Praze o
rozloze 75 metrů čtvereční se prodával kolem poloviny 90. let od 850 tisíc.
Foto: Oskar Helcel, Martin Netočný
Petra Jansová Petra Jansová
22. 1. 2017 10:20
Výstava Klasik mapuje vývoj průměrného rodinného domu od roku 1989 do roku 2015. Podle kurátorky Jany Pavlové se architektonický vkus Čechů příliš nezměnil. V posledních letech dávají Češi přednost hlavně bungalovům a pasivním domům.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy