Stůl zavěšený na lankách a zrcadlo v podhledu. Architekt navrhl interiér pro milovnici designu

Stůl zavěšený na lankách a zrcadlo v podhledu. Architekt navrhl interiér pro milovnici designu
Retro bleděmodrá barva dodává celému prostoru hravost, kterou podtrhují i barevná zavěšená svítidla - žárovky.
Vysoké skříňky v kuchyni fungují zároveň jako schody do patra, kde je pracovna.
Jídelní stůl je na jednom konci zavěšený na konstrukci krovu na ocelových lankách.
Na druhém je uchycený do kuchyňského ostrůvku.
Foto: archiv IBD
Bydlení
24. 4. 2017 10:45
Majitelka půdního bytu v pražských Dejvicích měla jasnou představu. Projekt na rekonstrukci pod vedením architekta Jaromíra Pizingera ze studia Morix proto dlouho konzultovala. Výsledkem je interiér s mnoha zajímavými detaily ušitý na míru klientky.

Rekonstrukcí půdního bytu v jednom z činžovních domů v pražských Dejvicích vznikl ve spolupráci se studiem Morix prostor, který dokonale respektuje osobnost majitelky.

"Investorka - majitelka bytu - je silnou vyhraněnou osobností. Během zadání probíhaly dlouhé rozhovory nejen o designu," popisuje spolupráci na projektu architekt Josef Pizinger.

Výsledkem je podle něj interiér, který pravděpodobně nejde v současném trendu architektury a designu, který ale odpovídá nejenom vkusu, ale i životním názorům a postojům a přístupu k materiálním věcem majitelky.

"Navíc jsem se snažil vytvořit ´interaktivní´ design, který se dá za vynaložení nízkých finančních nákladů lehce obměňovat v souladu s evolučním vývojem a potřebami majitelů," dodává autor.

Dispozičně je byt řešen jako hlavní otevřený obytný prostor s kuchyní a dvě malé ložnice. Díky vysoké výšce krovu vzniklo nad kuchyní i patro, které slouží jako malá pracovna.

Zajímavým prvkem v prostoru je neobvykle řešená kuchyň. Moderní kuchyňská linka je vyrobena z bílého Senosanu, pracovní deska je z umělého kamene. Vysoké skříňky tvoří zároveň schody do patra. Lehce industriálně je řešen jídelní stůl. Na jedné straně je uchycen do kuchyňského ostrůvku z lakovaných OSB desek, na druhé je zavěšený na konstrukci krovu na ocelových lankách.

Prostor opticky zvětšuje i zrcadlo v podhledu. Místo klasického skla použil architekt materiál s označením Homapal. 

Projekt získal hlavní cenu generálního partnera Velux soutěže Interiér roku, kterou již podruhé pořádal Institut interiérového bydlení. Více o soutěži zde.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy