reklama
 
 

Dům má tvar srdce. Ze všech jeho místností se dostanete přímo do zahrady

Aktualizováno 9. 2. 2018 13:30
Architektka dostala od klientů volnou ruku a stoprocentní důvěru. Objekt má podobu srdce, neobvyklý tvar umožnil ideální uspořádání místností, z každé z nich je vstup přímo na zahradu. Projekt rovněž soutěží o cenu Interiér roku 2017, Aktuálně.cz je jejím hlavním mediálním partnerem.

Cokoliv architektka Daniela Polubědová považovala za vhodné, mohla uskutečnit. Od klientů dostala volnou ruku a stoprocentní důvěru, což se samozřejmě projevilo i na výsledné podobě domu.

Majitel měl pouze dvě přání. Chtěl se v domě cítit bezpečně a toužil po vysokých stropech.

Projekt

Kategorie: Soukromý interiér novostavba
Autor: Daniela Polubědovová, spolupráce Jiří Václavů,  Milan Bulva

Místo: Havlíčkův Brod

"Bylo to pro mě stejné, jako bych to dělala pro sebe," popsala architektka. Od prvotní skici až po dokončení domu projekt trval celých pět let. S realizací se nespěchalo a kromě stavby tak stačila vyrůst i zahrada.

Dům stojí na krajní parcele v blízkosti lesa. Do svažitého pozemku ho architektka umístila tak, aby jeho spodní část šla využít jako zázemí. Je zde garáž, prádelna, sušárna, dílna a zásobárna. 

Obytná část je naopak umístěna do nejvyššího bodu budovy a je v přímém kontaktu se zahradou. Centrem je obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou. V domě jsou další čtyři místnosti - ložnice, dětský pokoj, pokoj pro hosty a pracovna. Všechny místnosti mají přes dřevěnou terasu přímý vstup do zahrady.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

autor: Bydlení | 9. 2. 2018 7:31

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama