Ekologický a s úžasným výhledem na lesy. Podívejte se do dřevěného domku poblíž Vídně

Magazín Magazín
11. 10. 2018 16:45
Dřevěné stavbě v nízkoenergetickém standardu umístěné na svažitém pozemku s výhledem na kopce vídeňského lesa dominuje betonové jádro, okolo kterého se rozvíjí dřevěný minimalistický interiér. Konstrukce se skládá z prefabrikovaných prvků z masivního dřeva. Pohled na dřevostavbu nedaleko Vídně je dalším dílem našeho seriálu Exkluzivní rezidence, v níž ukážeme portréty 12 ikonických staveb či rekonstrukcí ze střední Evropy, které se zapsaly do ročenek architektury, protože přinesly radikální pohledy či zásadní inovace.
Exkluzivní rezidence: Harmonická stavba v lůně přírody s krásným výhledem kousek od Vídně | Video: Jan Jindrák

Všechny díly pořadu Exkluzivní rezidence najdete na tomto odkazu.

Další podrobnosti o této vyjímečné stavbě na stránkách partnera pořadu Red Bull

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy