Architekti našli klid v kůlně obložené pětistovkou košťat. Je pro ně "teleportem" z rušného světa

Architekti našli klid v kůlně obložené pětistovkou košťat. Je pro ně "teleportem" z rušného světa
Zahradní kůlna o rozloze sedm metrů čtverečních v Nottinghamu posloužila jako prostor pro budoucí ateliér.
Objekt pojmenovali Mission Control a popisují ho jako "teleport, který dokáže vytrhnout z každodenního spěchu do místa, kde každý nalezne pokoj, klid a možnost soustředit se".
Interiér je kvůli navození přírodního a klidného prostředí obložen světlou přírodní překližkou. Dostatek přirozeného světla a odvětrávání zajišťuje jediný skrytý světlík.
Objekt využívají architekti pro práci z domu.
Foto: 2hD Architecture Workshop
pej
30. 1. 2018 7:28
Tradiční zahradní kůlna se přeměnila v místo, kde majitelé, architekti, najdou kýžený klid na práci. Objekt s názvem Mission Control popisují jako "teleport, který dokáže vytrhnout z každodenního spěchu do místa, kde každý nalezne pokoj, klid a možnost soustředit se". Objekt, v němž se původně skladovalo nářadí, v současnosti slouží jako ateliér. Intimitu se do něj podařilo vnést díky fasádě ze zhruba pěti set košťat.

"Britská pobočka našeho studia fungovala především v domácím prostředí. Zaujímala místo v hlavním obytném prostoru s přímým vstupem do zahrady. Několik let takto bylo možné fungovat, narozením dětí jsme ale definitivně přišli o prostor, kde se lze intenzivně soustředit. A protože všichni architekti pracují doma, můžeme potvrdit, že stohy papírů fungují jako magnet pro děti," popisují architekti z 2hD Architecture Workshopu.

Ideální pracovní prostor si vytvořili ve staré zahradní kůlně o sedmi metrech čtverečních, kterou obložili téměř pěti sty košťat. Nazvali ho Mission Control.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy