reklama
 
 

Český design exceluje na mezinárodním veletrhu. V ideálním domě Koldové hraje hlavní roli světlo

18. 1. 2018 12:03
Každý rok má vybraný návrhář možnost ukázat v rámci instalace Das Haus na mezinárodním veletrhu v Kolíně nad Rýnem svoji představu ideálního bydlení. Letos svou vizi jako vůbec první český designér ukázala Lucie Koldová. Jejímu domu se dostalo velké pozornosti jak světových médií, tak i odborné veřejnosti.

Talentovaná designérka Lucie Koldová se proslavila především díky exkluzivním řadám svítidel. Na mezinárodním veletrhu interiérového designu v Kolíně nad Rýnem ale získala možnost představit svoji vizi ideálního současného bydlení. 

Presenting different moods and characters, using distinctive materials and spatial solutions

Zveřejnil(a) Wallpaper* magazine dne 16. Leden 2018

Koldová dostala k dispozici 180 metrů čtverečních, které rozdělila do několika funkčních zón. Do středu plochy umístila hlavní obytnou část, kterou obklopují prostory vyžadující více soukromí. Jednotlivé části přitom nejsou definovány zdmi, ale světlem.

"V mém domě hraje hlavní roli světlo a nábytek podtrhuje styl jednotlivých místností. Nenajdete zde kuchyň, myslím, že je řada příjemnějších věcí, kterým se člověk může doma věnovat," vysvětluje Koldová.

Světlo objevující se v různých formách a řízené různými způsoby podle ní nejen dotváří prostor, ale především podporuje jeho funkci a navozuje specifické nálady.

"Das Haus 2018 je tedy tvořen světelnými buňkami, ve kterých světlo, objevující se v různých formách a řízené různými způsoby, nejenže dotváří prostor, ale také podporuje jeho funkci a specifickou náladu. V mém pojetí bude hrát hlavní roli světlo a nábytek pouze podtrhne styl místnosti - a ne naopak," popisuje designérka  s tím, že důležité je ale zmínit, že ideální, je ten dům, či byt, který především splňuje požadavky jeho obyvatel.

Šatna v sytě červené barvě doplněná stejně rudým sametovým křeslem patří k jedné z nejvyhledávanějších místností v domě. Ztvárňuje ženský budoár, svatyni a soukromou galerii, v níž za zrcadlem visí díla od českých návrhářů Liběny Rochové a Pavla Brejchy, doplněná o šperky Evy Eisler, Zorya či kabelky Ether.

"V ústředním obytném prostoru se navracím ke kořenům a prapůvodu lidské existence a najdete zde tedy symbolické ohniště, které má vyjadřovat životní energii, sílu, moc, vůli, odvahu i čistotu. PURO FIRE je symbolem kolem kterého se setkává rodina a přátelé, místem, kde se sdílí zážitky a lidé tráví společný čas. Domov je tam kde je oheň, kde máme své srdce," vysvětluje Koldová.

Veletrh imm se v Kolíně nad Rýnem koná od 15. do 21. ledna 2018 a každoročně je jeho součástí také instalace Das Haus - Interiors on Stage, která je poctou vybranému designérovi a jeho tvorbě. První českou designérkou, která dostala unikátní příležitost představit svůj osobní názor na současné bydlení ve formě simulovaného domu, se stala Lucie Koldová.

Ta se po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (Ateliér produktového designu pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka ze studia Olgoj Chorchoj) v roce 2009 odstěhovala do Paříže, kde si záhy vybudovala mezinárodní klientelu.

Zaměřuje se především na objekty ze skla a nábytek. Její portfolio tvoří výrobky denní potřeby, galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru. V současné době působí jako Art Director ve společnosti BROKIS, s níž spolupracuje od roku 2010.

autor: Bydlení | 18. 1. 2018 12:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama