Vyhořel v práci a potřeboval změnu. V lese na Vysočině postavil "létající" chatku

Vyhořel v práci a potřeboval změnu. V lese na Vysočině postavil "létající" chatku
Čelní stěna chatky je prosklená, a tak z ní člověk může pozorovat, jak se k ránu probouzí les.
Podle majitele se moderní kempování v tuzemsku poměrně rychle chytlo, protože společnost žije v uspěchané době a hledá klid. "Lidé jsou uvězněni v pasti podvědomých návyků výkonu, ve kterém být neustále něčím zaměstnaný je největší známka ctnosti. Na reálnou přidanou hodnotu jejich činnosti se nikdo neptá, důležité je cítit se 'potřebně' a nějak zaplácnout čas a vlastní hlavu. Většina lidí dnes neumí byť jenom na chvíli jen tak být, aniž by je někam okamžitě nestrhnul proud myšlenek," myslí si Brada.
V létající chatičce je velmi často plno, a tak chce majitel projekt rozšířit o další místa. Letos na jaře otevře dva nové domky, jeden na vodě a druhý na zemi. Jednou by rád vybudoval útulny po celé Evropě, k tomu ale potřebuje pomoc majitelů vhodných pozemků.
Ubytování funguje celoročně, chatka je zateplená a má topení.
Foto: Jiří Brada (archiv)
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 2. 2022 6:00
Na Vysočině se mezi stromy nachází dřevěný domek, který na první pohled působí, jako by se vznášel ve vzduchu. Nad zemí ho téměř neviditelně drží napnutá lana mezi kmeny, a tak chatka nezabírá žádný pozemek. Moderní kempingové místo zvané Ootoolno vymyslel Jiří Brada poté, co mu došly síly v práci, a hledal místo, kde by si mohl na čas oddechnout a splynout s přírodou.

Jiří Brada měl našlápnuto k úspěšné manažerské kariéře v nadnárodní společnosti, v 27 letech mu ale tělo dalo jasný signál, že jeho dosavadní životní tempo je dlouhodobě neudržitelné. "V té době se mi v hlavě zrodil nápad na projekt Ootoolno ve stylu glampingu, který měl výrazně vzestupný trend v USA, v Česku byl ale teprve v plenkách. O domečku jsem získal jasnou představu poměrně rychle, jeho vývoj ovšem trval přes dva roky, neboť podobnou věc v Česku ani zahraničí nikdo nerealizoval," říká mladý podnikatel.

Brada chce vybudovat síť víkendového ubytování v tuzemsku a časem by rád expandoval i do Evropy. Podívejte se, jak vypadá první Ootoolno na Vysočině, kde lidé platí i čtyři tisíce za přespání. 

 

Právě se děje

Další zprávy