Keramičku ve Varnsdorfu proměnili v pivovar a společenský sál. Má i vlastní zastávku

Keramičku ve Varnsdorfu proměnili v pivovar a společenský sál. Má i vlastní zastávku
Továrna na kameninové a šamotové zboží patřila pod firmu bratří Johannese, Paula a Alfreda Böttcherů se sídlem v Žitavě. Vznikla v roce 1912, od konce druhé světové války v ní byly sklady a chátrala. Pivovar Kocour nechal budovu opravit, v poslední fázi vznikl uvnitř původní železobetonové konstrukce společenský sál s výčepem a posezením.
Přirozené světlo, které do prostoru vniká továrenskými okny, přisvětlují repasovaná původní svítidla.
Sál je dvoupodlažní…
Společnému prostoru dominují cihlová zeď, výhled na tovární komín a ocelové zábradlí. Ubytovat se ale hosté mohou i ve stylových vagonech. Kvůli opatřením vlády mají však pivovar i ubytování omezený provoz.
Foto: DOMYJINAK architekti
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
31. 1. 2021 7:55
Od roku 2007 sídlí v bývalé pobočce bratří Böttcherů ve Varnsdorfu na Ústecku pivovar Kocour. Přestože stojí na odlehlém místě, vede k němu železnice, u které si majitel nechal postavit soukromou zastávku. Před dvěma lety se rozhodl rozšířit kapacitu prostoru rekonstrukcí bývalého skladu. Vzniklo v něm sezení, výčep a společenský sál. Mezi stěny z roku 1912 se po pandemii vejde až 250 lidí.

Autorem sálu s výčepem a hospodou je ateliér DomyJinak, který s přestavbou soutěží v šestém ročníku ceny Interiér roku od Institutu bytového designu. Ten každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. 

S nejzajímavějšími soutěžícími čtenáře i letos seznamujeme na webu Aktuálně.cz, který je hlavním mediálním partnerem ceny. Stavby a interiéry vytvořené v roce 2020 mohou autoři přihlašovat až do konce února. Více informací zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

před 37 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy