Letní sídlo pro doktory? U lesa si postavili dům, je čistý jako lékařská ordinace

Letní sídlo pro doktory? U lesa si postavili dům, je čistý jako lékařská ordinace
Úzká předsíň pak z "elkového" domu vede do dalších částí sídla. "Na zadní část stavby ještě navazuje jižní terasa, v jejímž rohu se tyčí vysoký sloup. Na něj je kotveno lanoví zelení porostlé pergoly, je tu i zahradní sprcha a na špičce se točí vrtule malé větrné elektrárny," dokreslují architekti obrázek venkovního prostoru.
Celá rodina se schází v centrální části domu s velkými posuvnými okny.
Sídlo se skládá z celkem tří menších přístavků, z nichž ten prostřední je propojuje v jeden velký celek. Větší dům (napravo) obývají manželé s dvěma dětmi, ve "vejminku" (nalevo) žijí prarodiče. "Dědeček, babička, táta, máma a dva kluci mají soukromí a přitom dost prostoru trávit léto a víkendy společně," říká Daniel Baudiš a Daniel Rohan ze studia DDAANN.
Mladší generace mají k dispozici celkem dvě patra "elkového" domu.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 5. 2020 6:00
Čistě bílý dům stojí na zelené louce nedaleko remízku, v příjemné středočeské krajině. V kontrastu s okolními lesy působí jako sněžná vločka spadlá z nebe. Majitelem letního sídla je třígenerační rodina, která v domě nechtěla žít ani společně, ani zcela odděleně. Podívejte se, jak si s jejím nárokem poradili architekti ze studia DDAANN.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 22. září v pražské galerii Dox.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy