Letní sídlo pro doktory? U lesa si postavili dům, je čistý jako lékařská ordinace

Letní sídlo pro doktory? U lesa si postavili dům, je čistý jako lékařská ordinace
Úzká předsíň pak z "elkového" domu vede do dalších částí sídla. "Na zadní část stavby ještě navazuje jižní terasa, v jejímž rohu se tyčí vysoký sloup. Na něj je kotveno lanoví zelení porostlé pergoly, je tu i zahradní sprcha a na špičce se točí vrtule malé větrné elektrárny," dokreslují architekti obrázek venkovního prostoru.
Celá rodina se schází v centrální části domu s velkými posuvnými okny.
Sídlo se skládá z celkem tří menších přístavků, z nichž ten prostřední je propojuje v jeden velký celek. Větší dům (napravo) obývají manželé s dvěma dětmi, ve "vejminku" (nalevo) žijí prarodiče. "Dědeček, babička, táta, máma a dva kluci mají soukromí a přitom dost prostoru trávit léto a víkendy společně," říká Daniel Baudiš a Daniel Rohan ze studia DDAANN.
Mladší generace mají k dispozici celkem dvě patra "elkového" domu.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 5. 2020 6:00
Čistě bílý dům stojí na zelené louce nedaleko remízku, v příjemné středočeské krajině. V kontrastu s okolními lesy působí jako sněžná vločka spadlá z nebe. Majitelem letního sídla je třígenerační rodina, která v domě nechtěla žít ani společně, ani zcela odděleně. Podívejte se, jak si s jejím nárokem poradili architekti ze studia DDAANN.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 22. září v pražské galerii Dox.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy