Domov podle Josefa Lady. Pár přestavěl dům na klíč a navázal na lidovou tradici

Domov podle Josefa Lady. Pár přestavěl dům na klíč a navázal na lidovou tradici
Takzvaný katalogový dům si majitelé vyhlédli nedaleko návsi. Líbila se jim jeho poloha a chtěli ušetřit čas, který by spolkla stavba nového domu.
Podle architektů se při přestavbě podařilo naplnit filozofii ateliéru. Dobře vybraný, udržitelný materiál a důraz na detail jsou, jak tvrdí, klíčem ke spokojenému životu.
Nové stavební materiály hledali architekti u lokálních firem. Přestavba byla živelná a během práce se návrhy několikrát měnily.
Dům na klíč měl ale spoustu neduhů. Francouzská okna z obýváku končila půl metru nad úrovní zahrady a fasádu narušovaly výklenky a sloupy. Majitelé oslovili architekty z ateliéru SAD, aby jim s úpravami pomohli. Zásahů ale odborníci navrhli víc, než manželé čekali.
Foto: Boysplaynice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
23. 12. 2019 12:35
V rodišti malíře Josefa Lady se chtěli usadit manželé ve středních letech. Hrusice je okouzlily lidovou architekturou a strategickou polohou na východě Prahy. Protože v nich nebyl k mání pozemek, rozhodli se pro koupi hotového domu na klíč nedaleko návsi. S architekty měli v plánu udělat jen drobné úpravy, špatná dispozice a kvalita stavby je ale přesvědčily o tom, že půdorys musí celý překopat.
 

Právě se děje

Další zprávy