Jihlava postaví nový zimní stadion. Bude průhledný a na střeše bude mít běžecký ovál

Jihlava postaví nový zimní stadion. Bude průhledný a na střeše bude mít běžecký ovál
Horácký zimní stadion se bude skládat z celkem tří průchozích budov. Fasádu architekti navrhli transparentní, aby světla ozářila i okolní ulice.
„Arénu koncipujeme tak, že hlediště pojme 5600 diváků, kteří budou tvořit jeden obrovský kotel," říkají architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof.
Ochozy a chodby v interiéru architekti navrhli v barvách klubu. Při večerních zápasech se tak areál navenek rozzáří do žluté a červené barvy.
Barvy budou kontrastovat s bílými zdmi a podlahou. Hlediště a strop budou v černém odstínu, aby se diváci mohli soustředit jen na hru na ledu.
Foto: Chybík+Krištof
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
4. 10. 2019 16:00
Do pěti let by jihlavská Dukla měla bruslit v novém zimním stadionu. V místech staré Horácké arény, která je v Jihlavě od 50. let, vzniknou nové haly a hlediště pro 5600 diváků. Autory vítězného návrhu jsou Josef Chybík a studio Chybík+Krištof, které letos získalo ocenění za nejlepší mladý ateliér světa. Nová aréna by měla stát před zdaněním 750 milionů korun. Podívejte se, jak bude vypadat.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy