Z bytu na Letné je svěží bydlení pro mladé. Stěnu zdobí obkladové kazety z metra

Z bytu na Letné je svěží bydlení pro mladé. Stěnu zdobí obkladové kazety z metra
Centrální částí bytu je kuchyň s jídelnou a navazujícím společenským prostorem.
Stěnu zdobí obkladové kazety pražského metra. Sedací souprava se dá rozložit do čtverce a použít jako spaní pro hosty nebo pohodlné válení při sledování filmů na dataprojektoru.
Ložnice má malou knihovnu a výhled do zeleného vnitrobloku. Povlečení ladí k barevnosti sedací soupravy.
Po celé délce bytu jsou parkety, včetně kuchyně. Jen koupelnu odděluje dlažba.
Foto: Michaela Klementová
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 7. 2021 18:52
Byt na pražské Letné vznikl v 90. letech proměnou bývalé půdy v jednom z činžovních domů. Nevhodnou přestavbou a nadbytkem šikmých stěn vznikla v interiéru hluchá místa, a přestože měl byt 88 metrů čtverečních, působil tísnivě. Noví majitelé, kteří se do bytu nedávno nastěhovali, oslovili architekty a byt nechali kompletně zrekonstruovat dle svých potřeb i vkusu.

Rekonstrukce je dílem ateliéru Artikul, který sídlí v pražských Holešovicích. Byt na nedaleké pražské Letné otevřeli a zrušili v něm některé ze šikmých stěn, které v bytu vytvářely hluchá místa.

"Při řešení dispozice jsme se zbavili nelogických míst a celkově se soustředili na otevření dispozice a přeměnu bytu na současný standard bydlení. Zbourali jsme příčku mezi kuchyní a chodbou, čímž jsme se zbavili tmavé chodby s nadbytkem dveří," upřesňují architekti. Podívejte se na svěží proměnu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy