Britská královna se poprvé objevila na veřejnosti s rouškou

Britská královna se poprvé objevila na veřejnosti s rouškou
Roušku si královna vzala při krátké soukromé bohoslužbě ve Westminsterském opatství u příležitosti stého výročí pohřbu neznámého vojína z první světové války.
Akce se uskutečnila již ve středu, fotky z obřadu však byly zveřejněny až v neděli. Královna má podle zveřejněných fotek na obličeji černou roušku s bílým lemem.
Hrob Neznámého vojína představuje všechny, kteří zemřeli v první světové válce a místo jejich úmrtí nebo uložení jejich pozůstatků není známé.
V neděli si královna s dalšími členy rodiny, válečnými veterány a politiky připomněla oběti první světové války u památníku Cenotaph v ulici Whitehall v centru Londýna.
Foto: Reuters
8. 11. 2020 17:23
Britská královna Alžběta II. se poprvé od vypuknutí pandemie tento týden objevila na veřejnosti s rouškou. Čtyřiadevadesátiletá panovnice se v posledních měsících několikrát objevila na veřejnosti, nikdy však neměla zakrytý obličej, upozornila agentura AP.

Roušku si královna vzala při krátké soukromé bohoslužbě ve Westminsterském opatství u příležitosti stého výročí pohřbu neznámého vojína z první světové války. Královna má podle zveřejněných fotek na obličeji černou roušku s bílým lemem. Akce se uskutečnila již ve středu, fotky z obřadu však byly zveřejněné až nyní.

Zakrytí obličeje je v určitých vnitřních prostorách, jako ve veřejné dopravě, obchodech a při bohoslužbách, v Británii povinné. Vláda také doporučuje roušky v dalších vnitřních prostorách, kde je obtížné dodržet doporučovanou vzdálenost.

Další členové královské rodiny jsou běžně vidět na veřejnosti s rouškou. Královna byla minulý měsíc kritizovaná za to, že neměla roušku při návštěvě laboratoře DLTL ve městě Port Down.

Hrob Neznámého vojína představuje všechny, kteří zemřeli v první světové válce a místo jejich úmrtí nebo uložení jejich pozůstatků není známé. V souladu s tradicí, kterou zavedla matka současné královny v roce 1923, nechává královna u hrobu kytici podobající se její svatební, uvedl server BBC.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy