Britney Spears předvede cirkus, Česko vynechá

Vladimír Barák
22. 12. 2008 13:30
Los Angeles - Někdejší popová princezna, v současnosti označovaná spíše jako padlá hudební hvězda, se pokouší chytit druhý dech. Pomoci jí má i turné nazvané podle jejího posledního alba - Circus. Česko však zpěvačka pravděpodobně vynechá.
Foto: Aktuálně.cz

Zpěvačka Britney Spears se po drogových úletech, závislosti na alkoholu a hysterických útocích na novináře, po nichž musela být zadržena policíí a hospitalizována na psychiatrii, snaží opět potvrdit status popové ikony. Proto si k nedávným 27. narozeninám nadělila nové studiové album s názvem "Circus."

CD, mimojiné podpořené v zámoří úspěšným pilotním singlem Womanizer, si rychle našlo své posluchače a tak management nezahálí a snaží se z úspěchu vytřískat, co to jde. S cílem co nejvíce vyprázdnit fanouškovské peněženky proto Spears vyjede i na světové turné.

Radovat se může Anglie, možná také Japonsko

Zezačátku média spekulovala o tom, že americká hvězda přijede také do Česka. Potvrzovaly to i zdroje agentury AP. Nyní je však téměř jisté, že s Českou republikou se v rámci turné nepočítá. Zpěvačka se ještě necítí zcela připravena, a tak kromě koncertů ve svých rodných spojených státech vystoupí jen v Anglii a možná v Japonsku.

Oficiální zdroje sice stále přidávají nové koncerty, ale pouze ve výše vyjmenovaných státech. Vydavatelství se patrně bojí, aby turné Circus neskončilo podobně katastrofálně jako předchozí The Onyx Hotel. Tehdy zpěvačka koncertní šňůru bez omluvy ukončila už v polovině. Oficiálně kvůli zranění, bulvár však spekuloval o předávkování omamnými látkami, konkrétně kokainem.

Koncert vyjde pěkně draho

Českým fanouškům nezbývá nic jiného než věřit, že zpěvačka nakonec svolí a přijede i do střední Evropy.

Jinak si musí opatřit letenku a zajet do vzdálenějších států. Vedle výdajů na cestu však musí počítat i s vysokými náklady na samotný koncert.

Např. deluxe vstupenka pro jednu osobu vyjde v přepočtu na 25 tisíc korun.

V Česku vede Britney u gayů i náctiletých dívek

V České republice má Britney Spears svou fanouškovskou základnu především v homosexuální menšině a u náctiletých dívek. Gaykluby téměř pravidelně pořádají akce typu "Večer s Britney," kdy gay komunita tančí na největší hity zpěvačky. Na takových akcích údajně vždy bývá plno.

Vladimír Barák

 

Právě se děje

Další zprávy