Brit na mopedu objede místa se směšnými názvy. Chce vybrat peníze na léčbu rakoviny

Magazín Magazín
18. 8. 2021 10:00
Paul Taylor vymyslel originální způsob, jak uctít památku kamaráda, který podlehl rakovině. Napříč Anglií a Skotskem si vytipoval místa se směšnými nebo sprostými názvy a nyní je hodlá všechna navštívit na svém pomalém mopedu. Britova cesta má za cíl vybrat peníze na výzkum léčby nádorových onemocnění.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Paula Taylora z anglického města Wantage loni potkala velká ztráta, když jeho kamarád Alexis Leventis v pouhých 55 letech zemřel na rakovinu. "Chtěl jsem udělat něco, čím bych mohl přispět k tomu, abychom tuhle hroznou nemoc konečně porazili," svěřil se Brit pro zpravodajský web stanice BBC.

Nakonec se smutku rozhodl čelit humorem, a tak si sám pro sebe naplánoval originální motocyklistickou výzvu nazvanou Moronic Moped Marathon (Praštěný mopedový maraton). Jejím prostřednictvím chce upozornit na to, jak je nemoc zákeřná, a vybrat od dárců peníze pro onkologický výzkumný ústav Institute Cancer Research, který se zabývá její léčbou.

Už ve druhé polovině srpna Taylor nasedne na svůj moped Tomos XL45 Classic, což je stroj slovinské výroby dosahující maximální rychlosti 45 kilometrů za hodinu. S tímto vozítkem muž hodlá urazit trasu 1800 mil (necelých 2900 kilometrů) napříč Anglií a Skotskem.

Průsečíky své cesty vybíral podle jednoduchého klíče. Na mapě si vyhledal obce nesoucí humorné nebo přisprostlé názvy. Jako startovní čáru si zvolil vesničku Shitterton, ležící na jižním pobřeží britských ostrovů. Její název obsahuje vulgární výraz pro exkrement, což není náhoda. Obcí totiž proudí potok, kterým v historii protékaly výkaly, takže nepříjemně zapáchal.

Lákavěji zní název dalšího z Taylorových cílů, severněji položené vesničky Booze, což v překladu z angličtiny znamená chlast. Na trase má dále vesnice Pity Me (Litujte mě), Dull (Nuda) a Crazies Hill (Kopec šílenců). Plánuje se ale podívat i do ulic Butthole Lane ve městě Shepshed a Titty Ho ve městě Raunds, jejichž názvy odkazují k intimním partiím.

"Věřím, že i Alexisovi by se tenhle střelený maraton líbil. Sám byl vášnivým příznivcem aut i motorek a rád se pouštěl do jakéhokoli dobrodružství," dodal Taylor. Během své cesty chce přespávat hlavně po kempech a o tom, jak se mu daří, bude informovat na sociálních sítích.

Mohlo by vás zajímat: Čech objel svět na motorce Jawa. Nechtěl jsem to vzdát, náhradní díly se naštěstí válely všude, říká

Bral jsem to jako sportovní úkol, vzdát jsem nechtěl ani jednou, říká Pavel Suchý, který jako první Čech objel zeměkouli na motorce. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy