Kontroverzní biskup odstoupil. Zamiloval se do autorky satanisticko-erotických knih

Magazín Magazín
9. 9. 2021 12:57
Odpůrce homosexuálů, interrupcí či eutanazie - tak mnozí znají španělského katolického biskupa Xaviera Novella Gomu, který před měsícem opustil církev. Hlavním důvodem rezignace byl romantický poměr s proslulou autorkou erotických děl se satanistickými motivy.
Xavier Novell Gomà
Xavier Novell Gomà | Foto: Conferencia Episcopal Española, CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

"Zamiloval jsem se a chci udělat správnou věc," hájí Novell romantický poměr se Silvií Caballolovou. Odchod odůvodnil "čistě osobními důvody", za kterými se ve skutečnosti skrývá milostný poměr.

Xavier Novell Gomà zahájil slibnou kariéru na církevním poli už v roce 2010, kdy se v 41 letech stal biskupem v katalánské Solsoně, píše deník The Guardian. To z něj činilo doposud nejmladšího biskupa v celém Španělsku.

Velmi brzy začal být známý pro své kontroverzní názory. Netají se tím, že podporuje osamostatnění Katalánska, sodomii považuje za zločin a interrupce za genocidu. Rovněž v minulosti prováděl exorcismus a pomocí duchovních a psychologických zásahů "léčil" lidi z homosexuality.

Kolegové z církve však nyní doporučují exorcismus jemu samotnému, jeho nový vztah totiž popisují jako "posednutí" a odsuzují Novellův poměr se Silvií Caballolovou - rozvedenou matkou dvou dětí, psycholožkou a autorkou erotických děl, která se mnohdy týkají satanistických témat.

Mezi její nejznámější díla patří trilogie Amnézie a jejím posledním titulem je kniha El infierno en la lujuria de Gabriel (v překladu Peklo v Gabrielově hříchu). Caballolová podle vydavatelství Lacre "převrací chápání etiky a morálky vzhůru nohama".

V trilogii Amnézie se autorka trefně ptá čtenářů: "Co se stane, když je přitažlivost silnější než jakýkoliv morální kód nebo sociální tlak?" Peklo v Gabrielově hříchu se zaobírá koncepty, jako je střet dobra se zlem a boj andělů s démony. Čtenáři se však mohou těšit i na motivy sadismu, šílenství nebo chtíče. Právě zájem o démony svedl pár k sobě.

Mohlo by vás zajímat: Sňatky gayů a leseb? Z debat poslanců se mi dělalo zle, říká režisérka

Sněmovna se k zákonu o sňatcích homosexuálů dostala po více než tisíci dnech, je to alibismus politiků, hodili tomu závoj frašky, říká režisérka. | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy