reklama
 
 

Slavná panenka Barbie se mění, dostala tři nová těla a sedm odstínů pleti

28. 1. 2016 20:58
Americká společnost Mattel dnes představila nové varianty nejslavnější panenky světa, kritizované často kvůli svým nesmyslným tělesným proporcím. Ke klasické Barbie se nyní připojily nové varianty panenek se třemi různými tvary těl a sedmi různými odstíny pleti. Na výběr jsou panenky s 22 různými barvami očí a 24 typy účesu.

New York - Barbie dostala nové tělo. Americká společnost Mattel dnes představila nové varianty nejslavnější panenky světa, kritizované často kvůli svým nesmyslným tělesným proporcím: vysokou, malou a s křivkami. Podle firmy to lépe odráží proměny ve světě.

Veřejnosti byla Barbie poprvé představena na veletrhu v New Yorku před zhruba 57 lety. Její podoba se ale časem stala terčem kritiky. Řada rodičů tvrdí, že neskutečně prsatá panenka s vosím pasem a velkýma očima vyvolává u dětí nerealistickou představu o dokonalém těle, přestože panenka se oproti své původní podobě během let mírně změnila.

Ke klasické Barbie se nyní připojily nové varianty panenek se třemi různými tvary těl a sedmi různými odstíny pleti. Na výběr jsou panenky s 22 různými barvami očí a 24 typy účesu.

Nová oblejší Barbie má větší ňadra a pozadí, silnější stehna a výraznější bříško. Časopis Time, který o proměně ve vzezření barbínek informoval jako první, ji umístil na obálku svého čísla s titulkem "Můžeme teď už přestat mluvit o mém těle?"

Mattel pracoval na nových typech těl poslední dva roky, řekla mluvčí největšího světového výrobce hraček Michelle Chidoniová. Firmu trápí klesající obliba těchto panenek, kterým konkurují počítačové tablety a interaktivní elektronické hračky. V loňském třetím čtvrtletí klesl prodej Barbie o čtyři procenta.

Panenky s novými tvary těl je nyní možné si předobjednat na internetu. Do kamenných obchodů v USA by se měly dostat během března. Ve zbytku světa by měly být k dispozici později.

Matell míří do 21. století s Barbie, která si s vámi popovídá, viceprezident Googlu zase varuje před digitální dobou temna a radí vytisknout si oblíbené fotografie. Tech News navíc mají novou tvář. | Video: Otakar Schön, Kateřina Adamcová, Blahoslav Baťa |  03:00

autor: ČTK | 28. 1. 2016 20:58

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama