Tyto fotky Herberta Slavíka se vydraží na Aktuálně.cz ve prospěch ohrožených dětí z SOS vesniček

Redakce
1. 11. 2016 7:00
Jít životem sám, bez podpory rodičů, vyžaduje obrovskou dávku odvahy. Její odvrácenou stranou je strach. Přesně tak vypadá realita opuštěných a zanedbávaných dětí. Výtěžek aukce dvanácti snímků fotografa Herberta Slavíka má jejich životní podmínky zlepšit.Foto: Herbert Slavík

Strach versus odvaha

Jít životem sám, bez podpory rodičů, vyžaduje obrovskou dávku odvahy. Její odvrácenou stranou je strach, který nahlodává víru i sebedůvěru. Vítejte v každodenní realitě opuštěných a zanedbávaných dětí.

Pěstounská péče znamená, že děti, jejichž vlastní rodiče se o ně nemohou postarat, získávají rodiče náhradní - jinou mámu, jiného tátu. Ne vždy je tato cesta jednoduchá. Děti v pěstounské péči musí překonat řadu trápení - žít s pocitem odmítnutého dítěte, sžít se s "novou rodinou". SOS dětská vesnička se snaží dát pěstounům i jejich dětem veškerou potřebnou pomoc a podporu, aby jejich společná cesta byla co nejschůdnější. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

V nemocnici, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, Filipa přijali ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

před 19 minutami

Německem se táhne krvavá stopa pravicového extremismu, řekl ministr vnitra

Masakr v Hanau byl podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera jednoznačně rasisticky motivovaným teroristickým útokem. Navíc už třetím pravicově extremisticky motivovaným útokem během pár měsíců. Seehofer to řekl v pátek na tiskové konferenci v Berlíně. Varoval před tím, že by se někdo čin mohl pokusit napodobit. Německo v reakci zpřísňuje bezpečnostní opatření v celé zemi.

"Ohrožení ze strany antisemitismu, rasismu a pravicového extremismu je v Německu velmi vysoké," uvedl ministr vnitra, podle něhož se od vražd neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU) z let 2000 až 2007 zemí až po dnešek táhne "krvavá stopa pravicového extremismu". Připomněl i loňskou vraždu regionálního politika vládních křesťanských demokratů Waltera Lübckeho a také útok na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, kde zemřeli dva lidé. V obou případech jsou podezřelí pravicoví radikálové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy