Národní park Joshua Tree o rozloze více než tři tisíce kilometrů čtverečních se nachází v jihovýchodní Kalifornii. Během období takzvaného shutdownu, kdy bylo v USA omezeno financování veřejných institucí a mnoho státních zaměstnanců nedostávalo výplaty, zůstal park otevřený, ale strážní měli neplacené volno.
Když se po více než měsíční pauze vrátili do práce, našli v parku pokácené stromy, posprejované kameny, odpadky a přeplněné toalety.
Spoustu škod utrpěly také ikonické juky krátkolisté, podle kterých je park pojmenovaný. Ty přitom rostou o jeden až osm centimetrů ročně a žijí stovky let. "Juky krátkolisté nerostou na této zemi, aby se staly opěrkou pro nedbalé fotografy," zní jedna z jemnějších kritik anonyma.
Na účtu Joshua Tree Hates You se objevují fotky z národního parku zveřejňované na Instagramu s komentáři upozorňujícími na nevhodné chování a porušování základních pravidel návštěvního řádu. "Když jsou lajky na Instagramu důležitější než zabíjení 500 let staré juky," ukazuje jiný příspěvek, na kterém žena na sukulentním stromu sedí.
V každém komentáři u fotky pak upozorňuje na to, proč je chování na fotce pro přírodu národního parku nebezpečné. Anonym také vyzývá asi čtyři tisícovky sledujících, aby se zasadili o to, aby byly fotky ukazující nevhodné chování v parku smazány či zablokovány: "Prosím smažte tuto fotku, aby další turisté nezopakovali vaše chování."
Náprava škod vzniklých během měsíčního shutdownu přitom podle Curta Sauera, bývalého správce parku, může trvat stovky let. "To, co se našemu parku stalo v posledních 34 dnech, je neopravitelné během dalších 200 nebo 300 let," uvedl dříve Sauer.
Každý rok navštíví park zhruba tři miliony lidí. "… a každý si chce sednout na větev, dokud nepraskne," napsal anonym k jednomu příspěvku. "Prosím, zachovejte národní park i pro příští generace," vyzval lidi.
Národní park Joshua Tree vznikl v roce 1994, do té doby byl pouze přírodní památkou. Velkou část parku tvoří divočina, již obývají vzácné druhy rostlin i zvířat. Zasahují do něj také dvě pouště - Coloradská a Mohavská. V parku se nachází oficiální tábořiště a stezky, během shutdownu však lidé tábořili a jezdili autem i mimo povolená místa.