Angelině Jolie vlezla pod sukni včela. Pro dobrou věc to vydržela

Video bb Video, bb
21. 5. 2021 13:22
Angelina Jolie se při příležitosti Světového dne včel (20. května) spojila s časopisem National Geographic, aby se společně pokusily rozšířit povědomí o důležitosti ochrany tohoto hmyzu. Hollywoodská herečka se nechala fotografovat s včelím rojem, který jí lezl po těle.
"Bylo příjemné být ve spojení s těmi nádhernými tvory," prozradila Angelina Jolie po natáčení s rojem včel. | Video: Asociated Press

Jolie upozornila také na to, proč je včelařství zásadní pro udržitelné zemědělství, zdravé životní prostředí a zabezpečení potravin. Herečka se mimo jiné účastní programu "Ženy pro včely", jehož cílem je posílit postavení žen a zachování biodiverzity ve světě.

A jak se cítila při samotném focení? "Bylo příjemné být ve spojení s těmi nádhernými tvory. Jistě, je tam dost bzučení. V tu chvíli musíte být opravdu klidní, což pro mě nebylo snadné," popisovala zážitek Jolie.

Jedna včela se herečce při focení dostala pod šaty. "Stále jsem ji cítila na koleni, na noze a pak jsem si pomyslel: ‘Ach, to je to nejhorší místo, kde mohu dostat žihadlo. Je to opravdu blízko.’ Zůstala tam po celou dobu. A pak, když jsme všechny ostatní včely odstranili, zvedla jsem sukni a ona odletěla," prozradila Angelina Jolie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy