Americký příznivec Trumpa protestoval sám v New Yorku. Fotka se stala virálním hitem

Magazín Magazín
22. 1. 2021 8:38
V den inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena se americkými sociálními sítěmi rozšířila fotka osamělého protestujícího příznivce Donalda Trumpa ve městě Albany. Muž na ní drží vlajku s Trumpem před zataraseným sídlem vedení státu New York. Mark Leggiero přitom doufal, že se přidá k dalším tisícům poklidných protestujících.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mark Leggiero doufal, že se připojí k tisícům protestujících před Kapitolem, nicméně dorazil před místo vlády státu New York, v městě Albany.

Snímek 28letého muže, který pořídila politická reportérka Morgan Mckayová ze Spectrum News, se stal v den inaugurace prezidenta Joea Bidena virálním hitem na amerických sociálních sítích. 

"Přijel jsem s nadějí, že se připojím k dalším poklidným protestujícím, abych podpořil něco, co se teď bohužel zdá jako ztracená věc," řekl Američan fotografovi deníku Daily Gazette Peterovi R. Barberovi.

Uvedl také, že dokud nebyl Trump prezidentem, o politiku se nikdy nezajímal. A doplnil, že Donald Trump bude vždy jeho prezident. "Dodal mi kuráž, hrdost a chtěl, abych žil volně," uvedl Leggiero.

Někteří lidé pod příspěvek reportérky Morgan Mckayové přidali fotky dalších osamělých protestujících z jiných měst po celých Spojených státech. 

Po podzimních volbách a Trumpově nařčení, že bylo sčítání zmanipulováno, se řada Američanů nechala přesvědčit konspiračními teoriemi o tom, že Biden Trumpovi volby "ukradl" a že někdejší americký prezident má naději na zvrácení výsledků.

Falešné domněnky vedly mimo jiné také k vtrhnutí části protestujících příznivců Donalda Trumpa do washingtonského Kapitolu, sídla Senátu a Sněmovny reprezentantů. Při útoku na politickou reprezentaci zemřelo pět lidí.

Bezpečnostní složky po celých Státech následně před inaugurací nového prezidenta přijaly přísná opatření, aby zabránily dalším násilnostem. FBI totiž varovala před problémy před vládními sídly jednotlivých států.

Mohlo by vás zajímat: Bidenův projev 

Joe Biden se stal 46. prezidentem Spojených států amerických. Poslechněte si co slíbil v inauguračním projevu: Jednotu a obnovení starých spojenectví. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy