Televize odmítla vysílat reklamu s líbajícími se lesbami. Po kritice se omluvila

Americká televizní stanice Hallmark odvolala své původní rozhodnutí stáhnout z vysílání reklamy, ve kterých se objevují páry stejného pohlaví. Učinila tak poté, co společnost Crown Media Family Networks, pod kterou spadá, čelila negativním reakcím od LGBTQ komunity.
Zola Easy Wedding Planning | Video: Zola

Spoty, které stanice Hallmark odmítla vysílat, jsou reklamou na svatební agenturu Zola a vedle heterosexuálních novomanželů v nich vystupují i partneři stejného pohlaví. Diváci a inzerenti, které rozhodnutí televizního kanálu rozhořčilo, hrozili tím, že budou jeho vysílání bojkotovat. Informoval o tom zpravodajský web CNN.

Vlna kritiky Hallmark zřejmě vystrašila, a tak se jeho výkonný ředitel Mike Perry nechal slyšet, že stanice udělala špatné rozhodnutí a chce reklamy přece jenom uvést.

"Trápí nás, že jsme svým původním rozhodnutím neúmyslně způsobili újmu. Naším cílem je lidi spojovat, zobrazovat významné momenty jejich života a oslavovat jejich tradice. Čemukoli, co tomuto záměru odporuje, se proto snažíme vyhýbat a je nám líto, pokud jsme někoho zklamali," uvedl Perry pro CNN.

Svatební agentura Zola sdělila, že Hallmark ze svého vysílání stáhl jen spoty, které zobrazovaly líbající se lesbický pár, a reklamy ze stejné série, v nichž byly jen heterosexuální páry, bez připomínek schválil. Takové rozhodnutí učinil poté, co konzervativní hnutí One Million Moms (Milion matek) rozjelo kampaň, které po stanici požadovalo odstranění obsahu s homosexuálními páry.

"Debata, která se okolo reklam strhla, se neslučovala s cílem naší televize, jímž je přinášet zábavu," zdůvodnil Hallmark původní rozhodnutí ve svém dřívějším vyjádření. Nyní však hodlá reklamy znovu nasadit a zároveň začít spolupracovat s neziskovou organizací GLAAD, která má stanici pomoct lépe reprezentovat LGBTQ komunitu.

Tu totiž chování Hallmarku nemile překvapilo, což lidé, kteří se k ní hlásí, projevili na sociálních sítích. "Hallmark poklonkuje konzervativním aktivistům, kteří se naši komunitu snažit vymazat z veřejné debaty. Je smutné, že jeden z našich oblíbených kanálů podporuje strach a diskriminaci," napsala například na Twitteru organizace Human Rights Campaign.

Práv LGBTQ komunity se ovšem zastaly i některé konkurenční stanice. "Takhle to vypadá, když všechnu svou energii investujete do společenské exkluze místo do chytrých dějových zvratů ve svých pořadech. Ať agentura Zola radši zavolá nám. My totiž nikoho nevylučujeme," ozval se na Twitteru kabelový kanál Freeform ze stáje společnosti Disney.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy