Aerolinky vytáhly násilím muže z přeplněného letadla. Vítejte v Klubu rváčů, kritizují zásah lidé

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2017 16:33
Podruhé během měsíce se americká letecká společnost United Airlines stala terčem vtipů na internetu. Tentokrát za to, že před odletem zřízenci aerolinek doslova vytáhli muže z přeplněného letadla. Na Twitteru se tak objevily fotomontáže speciálních nabídek, například boj na křídle letadla nebo prostor pro Klub rváčů.
Posádka United Airlines násilím vyvedla pasažéra z přeplněného letadla. | Video: Associated Press

Americká letecká společnost United Airlines neprožívá zrovna nejlepší období. Před dvěma týdny odmítla vpustit na palubu letadla dvě dívky v legínách a teď čelí dalšímu skandálu. 

V pondělí totiž ochranka násilím vytáhla muže z přeplněného letadla z Chicaga do Louisville. Stalo se tak poté, co byl let "přebukovaný" a jeden z cestujících se odmítl dobrovolně vzdát svého místa v letadle.

Šéf společnosti Oscar Munoz v e-mailu určeném zaměstnancům firmy uvedl, že cestující vyloučený z přepravy se choval rušivě a agresivně. "Naši zaměstnanci postupovali podle zavedených postupů, aby zmíněnou situaci vyřešili. Hluboce lituji situace, která nastala, zároveň ale rozhodně stojím za vámi všemi," napsal Munoz v interním e-mailu.

V něm dále uvedl, že zmíněný pasažér odmítl dobrovolně opustit letadlo, proto personál neměl jinou volbu, než zavolat letištní ostrahu, aby muže vyvedla.

Stejně jako událost s legínami, i tentokrát stojí za zveřejněním incidentu spolucestující. Jeden z pasažérů, Tyler Bridges, totiž incident se zřízenci United Airlines zachytil na kameru a nahrávku přenášel živě na Twitteru. Video ukazuje asijského muže, který křičí, vzpírá se a později je ochrankou tažen uličkou ven z letadla.

Speciální nabídka: boj na křídle letadla

Veřejnost incident odsoudila a na internetu se začaly objevovat vtipy na adresu United Airlines.

Jeden z uživatelů Twitteru Dave například sdílel obrázek z nové řady seriálu Živí mrtví s popiskem: Vítejte na palubě. Jo, a potřebujeme zmlátit nějaké cestující.

Jiný uživatel sdílel fotomontáž, na které je skupina ozbrojenců zobrazena jako pracovníci aerolinek spolu se sloganem United Airlines.

Bez povšimnutí neprošly ani speciální nabídky společnosti. Na jedné z fotomontáží se objevily služby jako vyhození z letadla během letu nebo boj na křídle letadla.

A někteří si vzpomněli i na slavný román Chucka Palahniuka Klub rváčů (Fight Club).

Nebo Rockyho.

Šéf aerolinky sice vydal prohlášení, ve kterém lituje situace na letu do Louisville. Nicméně jak uvádí uživatelka FishyE, nemusí se bát, dnes určitě letadla United Airlines přeplněna nebudou.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Europoslanci varovali vlády před ovlivňováním nezávislosti médií

Vlády některých států Evropské unie se podle europoslanců pokoušejí umlčovat nezávislá média a omezovat jejich pluralitu. Evropský parlament ve středu vyzval Evropskou komisi, aby pravidelně hodnotila nezávislost médií v členských zemích a jejich vlastnické struktury. Poslanci v usnesení přijatém výraznou většinou hlasů také odsoudil násilí, pronásledování a nátlak, kterým čelí novináři v některých členských státech EU.

"Média by měla sloužit pravdě, nikoli lži. Měla by sloužit voličům, nikoli těm, kteří jsou u moci, a moc by měla kontrolovat," prohlásila zpravodajka přijatého usnesení Magdalena Adamowiczová zastupující v EP polskou opozici. Rezoluce konstatuje, že v některých případech se vlády snaží tuto roli médiím komplikovat a oslabovat jejich nezávislost a pluralitu. Parlament je "hluboce znepokojen sílícími politickými útoky na média a odsuzuje nedostatečnou ochranu jejich zdrojů". Poslanci kritizovali i stav veřejnoprávních médií v některých zemích, která jsou podle nich "ukázkou provládní propagandy".

Evropská komise od letošního roku posuzuje pluralitu médií v členských zemích v rámci ročního hodnocení stavu právního státu. Ve většině zemí je podle Bruselu situace vyhovující. V Polsku, Maďarsku, Bulharsku a na Maltě má však komise obavy z možného vlivu vládnoucích politiků na veřejnoprávní i soukromá média. Česka, Bulharska a Kypru se zase týkaly výtky spojené s nedostatečnou transparentností vlastnictví médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy