Aerolinky vytáhly násilím muže z přeplněného letadla. Vítejte v Klubu rváčů, kritizují zásah lidé

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2017 16:33
Podruhé během měsíce se americká letecká společnost United Airlines stala terčem vtipů na internetu. Tentokrát za to, že před odletem zřízenci aerolinek doslova vytáhli muže z přeplněného letadla. Na Twitteru se tak objevily fotomontáže speciálních nabídek, například boj na křídle letadla nebo prostor pro Klub rváčů.
Posádka United Airlines násilím vyvedla pasažéra z přeplněného letadla. | Video: Associated Press

Americká letecká společnost United Airlines neprožívá zrovna nejlepší období. Před dvěma týdny odmítla vpustit na palubu letadla dvě dívky v legínách a teď čelí dalšímu skandálu. 

V pondělí totiž ochranka násilím vytáhla muže z přeplněného letadla z Chicaga do Louisville. Stalo se tak poté, co byl let "přebukovaný" a jeden z cestujících se odmítl dobrovolně vzdát svého místa v letadle.

Šéf společnosti Oscar Munoz v e-mailu určeném zaměstnancům firmy uvedl, že cestující vyloučený z přepravy se choval rušivě a agresivně. "Naši zaměstnanci postupovali podle zavedených postupů, aby zmíněnou situaci vyřešili. Hluboce lituji situace, která nastala, zároveň ale rozhodně stojím za vámi všemi," napsal Munoz v interním e-mailu.

V něm dále uvedl, že zmíněný pasažér odmítl dobrovolně opustit letadlo, proto personál neměl jinou volbu, než zavolat letištní ostrahu, aby muže vyvedla.

Stejně jako událost s legínami, i tentokrát stojí za zveřejněním incidentu spolucestující. Jeden z pasažérů, Tyler Bridges, totiž incident se zřízenci United Airlines zachytil na kameru a nahrávku přenášel živě na Twitteru. Video ukazuje asijského muže, který křičí, vzpírá se a později je ochrankou tažen uličkou ven z letadla.

Speciální nabídka: boj na křídle letadla

Veřejnost incident odsoudila a na internetu se začaly objevovat vtipy na adresu United Airlines.

Jeden z uživatelů Twitteru Dave například sdílel obrázek z nové řady seriálu Živí mrtví s popiskem: Vítejte na palubě. Jo, a potřebujeme zmlátit nějaké cestující.

Jiný uživatel sdílel fotomontáž, na které je skupina ozbrojenců zobrazena jako pracovníci aerolinek spolu se sloganem United Airlines.

Bez povšimnutí neprošly ani speciální nabídky společnosti. Na jedné z fotomontáží se objevily služby jako vyhození z letadla během letu nebo boj na křídle letadla.

A někteří si vzpomněli i na slavný román Chucka Palahniuka Klub rváčů (Fight Club).

Nebo Rockyho.

Šéf aerolinky sice vydal prohlášení, ve kterém lituje situace na letu do Louisville. Nicméně jak uvádí uživatelka FishyE, nemusí se bát, dnes určitě letadla United Airlines přeplněna nebudou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy