Aerolinky vytáhly násilím muže z přeplněného letadla. Vítejte v Klubu rváčů, kritizují zásah lidé

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2017 16:33
Podruhé během měsíce se americká letecká společnost United Airlines stala terčem vtipů na internetu. Tentokrát za to, že před odletem zřízenci aerolinek doslova vytáhli muže z přeplněného letadla. Na Twitteru se tak objevily fotomontáže speciálních nabídek, například boj na křídle letadla nebo prostor pro Klub rváčů.
Posádka United Airlines násilím vyvedla pasažéra z přeplněného letadla. | Video: Associated Press

Americká letecká společnost United Airlines neprožívá zrovna nejlepší období. Před dvěma týdny odmítla vpustit na palubu letadla dvě dívky v legínách a teď čelí dalšímu skandálu. 

V pondělí totiž ochranka násilím vytáhla muže z přeplněného letadla z Chicaga do Louisville. Stalo se tak poté, co byl let "přebukovaný" a jeden z cestujících se odmítl dobrovolně vzdát svého místa v letadle.

Šéf společnosti Oscar Munoz v e-mailu určeném zaměstnancům firmy uvedl, že cestující vyloučený z přepravy se choval rušivě a agresivně. "Naši zaměstnanci postupovali podle zavedených postupů, aby zmíněnou situaci vyřešili. Hluboce lituji situace, která nastala, zároveň ale rozhodně stojím za vámi všemi," napsal Munoz v interním e-mailu.

V něm dále uvedl, že zmíněný pasažér odmítl dobrovolně opustit letadlo, proto personál neměl jinou volbu, než zavolat letištní ostrahu, aby muže vyvedla.

Stejně jako událost s legínami, i tentokrát stojí za zveřejněním incidentu spolucestující. Jeden z pasažérů, Tyler Bridges, totiž incident se zřízenci United Airlines zachytil na kameru a nahrávku přenášel živě na Twitteru. Video ukazuje asijského muže, který křičí, vzpírá se a později je ochrankou tažen uličkou ven z letadla.

Speciální nabídka: boj na křídle letadla

Veřejnost incident odsoudila a na internetu se začaly objevovat vtipy na adresu United Airlines.

Jeden z uživatelů Twitteru Dave například sdílel obrázek z nové řady seriálu Živí mrtví s popiskem: Vítejte na palubě. Jo, a potřebujeme zmlátit nějaké cestující.

Jiný uživatel sdílel fotomontáž, na které je skupina ozbrojenců zobrazena jako pracovníci aerolinek spolu se sloganem United Airlines.

Bez povšimnutí neprošly ani speciální nabídky společnosti. Na jedné z fotomontáží se objevily služby jako vyhození z letadla během letu nebo boj na křídle letadla.

A někteří si vzpomněli i na slavný román Chucka Palahniuka Klub rváčů (Fight Club).

Nebo Rockyho.

Šéf aerolinky sice vydal prohlášení, ve kterém lituje situace na letu do Louisville. Nicméně jak uvádí uživatelka FishyE, nemusí se bát, dnes určitě letadla United Airlines přeplněna nebudou.

 

Právě se děje

Další zprávy