Aerolinky vytáhly násilím muže z přeplněného letadla. Vítejte v Klubu rváčů, kritizují zásah lidé

Podruhé během měsíce se americká letecká společnost United Airlines stala terčem vtipů na internetu. Tentokrát za to, že před odletem zřízenci aerolinek doslova vytáhli muže z přeplněného letadla. Na Twitteru se tak objevily fotomontáže speciálních nabídek, například boj na křídle letadla nebo prostor pro Klub rváčů.
Posádka United Airlines násilím vyvedla pasažéra z přeplněného letadla. | Video: Associated Press

Americká letecká společnost United Airlines neprožívá zrovna nejlepší období. Před dvěma týdny odmítla vpustit na palubu letadla dvě dívky v legínách a teď čelí dalšímu skandálu. 

V pondělí totiž ochranka násilím vytáhla muže z přeplněného letadla z Chicaga do Louisville. Stalo se tak poté, co byl let "přebukovaný" a jeden z cestujících se odmítl dobrovolně vzdát svého místa v letadle.

Šéf společnosti Oscar Munoz v e-mailu určeném zaměstnancům firmy uvedl, že cestující vyloučený z přepravy se choval rušivě a agresivně. "Naši zaměstnanci postupovali podle zavedených postupů, aby zmíněnou situaci vyřešili. Hluboce lituji situace, která nastala, zároveň ale rozhodně stojím za vámi všemi," napsal Munoz v interním e-mailu.

V něm dále uvedl, že zmíněný pasažér odmítl dobrovolně opustit letadlo, proto personál neměl jinou volbu, než zavolat letištní ostrahu, aby muže vyvedla.

Stejně jako událost s legínami, i tentokrát stojí za zveřejněním incidentu spolucestující. Jeden z pasažérů, Tyler Bridges, totiž incident se zřízenci United Airlines zachytil na kameru a nahrávku přenášel živě na Twitteru. Video ukazuje asijského muže, který křičí, vzpírá se a později je ochrankou tažen uličkou ven z letadla.

Speciální nabídka: boj na křídle letadla

Veřejnost incident odsoudila a na internetu se začaly objevovat vtipy na adresu United Airlines.

Jeden z uživatelů Twitteru Dave například sdílel obrázek z nové řady seriálu Živí mrtví s popiskem: Vítejte na palubě. Jo, a potřebujeme zmlátit nějaké cestující.

Jiný uživatel sdílel fotomontáž, na které je skupina ozbrojenců zobrazena jako pracovníci aerolinek spolu se sloganem United Airlines.

Bez povšimnutí neprošly ani speciální nabídky společnosti. Na jedné z fotomontáží se objevily služby jako vyhození z letadla během letu nebo boj na křídle letadla.

A někteří si vzpomněli i na slavný román Chucka Palahniuka Klub rváčů (Fight Club).

Nebo Rockyho.

Šéf aerolinky sice vydal prohlášení, ve kterém lituje situace na letu do Louisville. Nicméně jak uvádí uživatelka FishyE, nemusí se bát, dnes určitě letadla United Airlines přeplněna nebudou.

 

Právě se děje

před 35 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy