Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Achensee láká na paraglidingový závod i akrobatické skoky, při kterých se tají dech

Miroslava Kohoutová
22. 7. 2020 11:30
Největší tyrolské jezero Achensee je pro svoji tyrkysově zelenou vodu a nápadně úzký tvar nazýváno alpským fjordem. Rozprostírá se mezi pohořím Rofan a Karwendel a právě kombinace jezera a hor dělá ze zdejší oblasti vyhledávaný turistický cíl.
Kajak na jezeře Achensee
Kajak na jezeře Achensee | Foto: Copyright: Achensee Tourismus
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

V jednu chvíli se návštěvníci projíždí na loďce po vlnách tyrolského moře, aby vzápětí vylezli na jednu z okolních hor. Stačí se jen rozhodnout, zda cílem bude Rofangebirge, nebo Karwendelgebirge.

Sportovní výzvy i zážitky, při kterých se tají dech

Oblast je dějištěm několika velkolepých sportovních akcí. Jedna z nejznámějších, pochod pohořím Karwendel "Karwendelmarch", při kterém si účastníci měří své síly na trase dlouhé až 52 kilometrů, byla sice přesunuta až na březen 2021, paraglidingový závod Achensee Xtreme - Hike & Fly se však letos uskuteční. Velkolepá akce spojená s výstupem na Zwölferkopf (1491 m), paraglidingovým letem do údolí a závěrečným během je výzvou pro všechny sportovce, kteří se chtějí dotknout svých limitů a vyhrát 1000 eur nebo další hodnotné ceny. Sportovní výzva, při které účastníci musí uběhnout celkem 4,3 kilometru, zdolat 550 metrů nadmořské výšky a uskutečnit dva lety, se koná 3. října 2020 v Pertisau.

Paragliding
Paragliding | Foto: Copyright: Achensee Tourismus

Pertisau bude 7. srpna také dějištěm nevšední podívané s názvem Chill & Jump #achensee. Na promenádě u jezera v Pertisau bude na diváky čekat velkolepá skokanská, potápěčská a vodní laserová show a akrobatické vystoupení freerunnerů z 4 Elements Academy z Tyrol, kteří jsou průkopníky parkouru, freerunningu a freestyle akrobacie v Tyrolsku. Diváci se mohou těšit na akrobatické skoky do vody, při kterých se bude tajit dech.

50 druhů sportů

Okolí Achensee nabízí neomezené sportovní vyžití. K dispozici je hned 50 druhů sportů, od pěší turistiky přes lezení, golf a jízdu na horském kole až po kitesurfing a paragliding. Na více než devítikilometrovém jezeře se dá plachtit i surfovat a obě pohoří Rofan a Karwendel jsou rájem pro horolezce. Právě na ně zde čeká celkem osm ferratových tras. Začátečníci, ale i pokročilí horolezci se mohou přihlásit na ferratový kemp nebo na některý z horolezeckých kurzů, kterými provázejí ostřílení horští a lyžařští průvodci.

Horolezecká oblast Klobenjoch v pohoří Rofan
Horolezecká oblast Klobenjoch v pohoří Rofan | Foto: Copyright: Achensee Tourismus

Díky svým topografickým podmínkám nabízí Achensee řadu výletů pro cyklisty, na výběr je ze 180 km cyklotras a 250 MTB tras. Méně náročné trasy vedou podél břehů jezera, ty náročnější, pro horská kola, lesními a zemědělskými cestami, daleko od veškerého provozu.

Kitsurfing na jezeře Achensee
Kitsurfing na jezeře Achensee | Foto: Copyright: Achensee Tourismus

Pro turisty je k dispozici 500 kilometrů značených a udržovaných tras všech úrovní obtížnosti. Vydat se můžete na pohodové túry i výlety, při kterých na vás budou čekat strmá stoupání. Mezi ty nenáročné patří procházky po salaších v údolí v oblasti Karwendel, při kterých se dají vychutnat nejen pochoutky místní tyrolské kuchyně, ale také výhledy z nižších nadmořských výšek. Ty nabízí i hora Bärenkopf (1991 m). Cesta k této vyhlídkové hoře trvá z Pertisau kolem tří hodin, a když se vám poštěstí, bude vás při ní provázet orel skalní, jehož revírem budete procházet. Výstup na Rofanspitze (2259 m) zase okouzlí dechberoucím 360° výhledem na okolní vrcholky, například Hochiss a Unnütz, či na velikány Grossglockner a Hochkönig.

Vrchol hory Bärenkopf
Vrchol hory Bärenkopf | Foto: Copyright: Tom Klocker

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy