Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře

Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře
Koňské taxi přes hraniční řeku Inguri. Jinak se tu z gruzínského na abcházské území dostat nedá.
U abcházské hranice. I zboží se tu musí převézt koňským povozem. Tato křesla byla na gruzínské hranici přeložena z náklaďáku do povozu, pak musela být nesena koridorem pěšky, pak znovu přeložena na další náklaďák. Průjezd autem možný není.
Kočárek uvnitř koňského taxíku.
Ruská benzínka. Pro turisty (jezdí sem hlavně Rusové, občas Poláci) záchrana díky modernímu obchodu s jídlem či kávou.
Foto: Tomáš Vlach
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
6. 11. 2013 16:30

Pláže se tu táhnou nekonečné kilometry, moře je čisté, klima ideální. Někdejší "sovětská riviéra" ale leží na problematickém území Abcházie, gruzínské autonomní oblasti, která po válce v letech 1992-93 vyhlásila nezávislost, nicméně jako suverénní stát ji uznalo jen pár zemí. Asi 100 km odsud leží Soči, dějiště zimní olympiády 2014. Život je tu velmi tvrdý, jedním z mála zdrojů příjmu jsou turisté. Jak se dnes žije na "sovětské riviéře", zjišťovali externí reportéři České televize Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy