Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře

Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře
Koňské taxi přes hraniční řeku Inguri. Jinak se tu z gruzínského na abcházské území dostat nedá.
U abcházské hranice. I zboží se tu musí převézt koňským povozem. Tato křesla byla na gruzínské hranici přeložena z náklaďáku do povozu, pak musela být nesena koridorem pěšky, pak znovu přeložena na další náklaďák. Průjezd autem možný není.
Kočárek uvnitř koňského taxíku.
Ruská benzínka. Pro turisty (jezdí sem hlavně Rusové, občas Poláci) záchrana díky modernímu obchodu s jídlem či kávou.
Foto: Tomáš Vlach
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
6. 11. 2013 16:30

Pláže se tu táhnou nekonečné kilometry, moře je čisté, klima ideální. Někdejší "sovětská riviéra" ale leží na problematickém území Abcházie, gruzínské autonomní oblasti, která po válce v letech 1992-93 vyhlásila nezávislost, nicméně jako suverénní stát ji uznalo jen pár zemí. Asi 100 km odsud leží Soči, dějiště zimní olympiády 2014. Život je tu velmi tvrdý, jedním z mála zdrojů příjmu jsou turisté. Jak se dnes žije na "sovětské riviéře", zjišťovali externí reportéři České televize Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy