Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře

Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře
Koňské taxi přes hraniční řeku Inguri. Jinak se tu z gruzínského na abcházské území dostat nedá.
U abcházské hranice. I zboží se tu musí převézt koňským povozem. Tato křesla byla na gruzínské hranici přeložena z náklaďáku do povozu, pak musela být nesena koridorem pěšky, pak znovu přeložena na další náklaďák. Průjezd autem možný není.
Kočárek uvnitř koňského taxíku.
Ruská benzínka. Pro turisty (jezdí sem hlavně Rusové, občas Poláci) záchrana díky modernímu obchodu s jídlem či kávou.
Foto: Tomáš Vlach
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
6. 11. 2013 16:30

Pláže se tu táhnou nekonečné kilometry, moře je čisté, klima ideální. Někdejší "sovětská riviéra" ale leží na problematickém území Abcházie, gruzínské autonomní oblasti, která po válce v letech 1992-93 vyhlásila nezávislost, nicméně jako suverénní stát ji uznalo jen pár zemí. Asi 100 km odsud leží Soči, dějiště zimní olympiády 2014. Život je tu velmi tvrdý, jedním z mála zdrojů příjmu jsou turisté. Jak se dnes žije na "sovětské riviéře", zjišťovali externí reportéři České televize Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Fotbalisté Olomouce zdolali Vlašim 2:1 a jsou prvními osmifinalisty MOL Cupu

Fotbalisté Olomouce ve 3. kole MOL Cupu vyhráli ve Vlašimi 2:1 a stali se prvními osmifinalisty tohoto pohárového ročníku. Hanácký favorit se s druholigovým soupeřem trápil, vítězný gól vstřelil Kryštof Daněk až v 79. minutě.

Olomoučtí začali ve Vlašimi dobře a už v šesté minutě je poslal do vedení Zmrzlý. Hráči Sigmy pojistku nepřidali, blízko byl Hála, ale autor šesti gólů v ligové sezoně napálil břevno.

Šance měli i domácí a v 66. minutě srovnal Broukal hlavou po rohu. V závěru duel rozhodl Daněk, který zakončil akci Šípa a Hály.

Zdroj: ČTK
Další zprávy