10 důvodů k sarkasmu, dva k obdivu: iPhone 7 je z nouze ctnost, změna přijde snad za rok

Otakar Schön
8. 9. 2016 13:50
Apple představil deset hlavních vlastností nových iPhonů, nic originálního tam nenajdete. Největší zprávou je ztráta sluchátkového konektoru, vysvětlení Applu vzbudilo výsměch. Přes absenci inovací iPhone 7 převálcuje konkurenci v prodejích, jde o to, o kolik. Více v komentáři Otakara Schöna z Hospodářských novin.

Apple představil nejlepší iPhone, jaký kdy vyrobil. Apple vyvinul nejlepší fotoaparát ve své historii. Apple dokázal zajistit nejdelší výdrž na jedno nabití od doby, co představil iPhone. Apple… představil nové telefony, které ve svých základních vlastnostech dohánějí náskok konkurence. A Apple uživatelům také tak trochu lhal.

Příkré shrnutí nových vlastností iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus není úplně od věci, ale ani absence výrazné inovace nezmění nic na tom, že iPhone 7 bude nejprodávanější model telefonu na trhu a že Apple bude nejziskovějším výrobcem telefonů na světě. Síla značky a marketingu Applu je obrovská a zaslouží si respekt.

Jak zavádějící je marketing Applu ohledně inovací a unikátních vlastností, si ukážeme na 10 zásadních vlastnostech iPhonu 7, jak je prezentoval Apple během středeční prezentace. A za rok při oslavě deseti let od iPhonu snad přijdou i nové displeje, nový design a něco, nad čím i kritikům Applu spadne čelist.

Foto: Apple

Zcela nový design

Každý, kdo někdy viděl iPhone 6 a iPhone 6S, se musel oklepat, když Tim Cook hovořil o novém designu iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Ano, nové telefony mají nové barevné varianty a inženýři Applu lépe schovali antény, ale iPhone 6S a iPhone 7 mají zcela stejné tvarosloví, absolutně stejné rozměry, stejně široké rámečky kolem displeje…

Nový design vypadá jinak. Ani Samsung svou Galaxy S7 nepředstavil jako "s novým designem", ale jako s vylepšeným. A to své telefony změnil docela dost. Černé iPhony jsou zajímavé tím, že Apple vracejí na počátek, zejména lesklý černý připomíná plastová záda prvního iPhonu.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy