10 důvodů k sarkasmu, dva k obdivu: iPhone 7 je z nouze ctnost, změna přijde snad za rok

Otakar Schön
8. 9. 2016 13:50
Apple představil deset hlavních vlastností nových iPhonů, nic originálního tam nenajdete. Největší zprávou je ztráta sluchátkového konektoru, vysvětlení Applu vzbudilo výsměch. Přes absenci inovací iPhone 7 převálcuje konkurenci v prodejích, jde o to, o kolik. Více v komentáři Otakara Schöna z Hospodářských novin.

Apple představil nejlepší iPhone, jaký kdy vyrobil. Apple vyvinul nejlepší fotoaparát ve své historii. Apple dokázal zajistit nejdelší výdrž na jedno nabití od doby, co představil iPhone. Apple… představil nové telefony, které ve svých základních vlastnostech dohánějí náskok konkurence. A Apple uživatelům také tak trochu lhal.

Příkré shrnutí nových vlastností iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus není úplně od věci, ale ani absence výrazné inovace nezmění nic na tom, že iPhone 7 bude nejprodávanější model telefonu na trhu a že Apple bude nejziskovějším výrobcem telefonů na světě. Síla značky a marketingu Applu je obrovská a zaslouží si respekt.

Jak zavádějící je marketing Applu ohledně inovací a unikátních vlastností, si ukážeme na 10 zásadních vlastnostech iPhonu 7, jak je prezentoval Apple během středeční prezentace. A za rok při oslavě deseti let od iPhonu snad přijdou i nové displeje, nový design a něco, nad čím i kritikům Applu spadne čelist.

Foto: Apple

Zcela nový design

Každý, kdo někdy viděl iPhone 6 a iPhone 6S, se musel oklepat, když Tim Cook hovořil o novém designu iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Ano, nové telefony mají nové barevné varianty a inženýři Applu lépe schovali antény, ale iPhone 6S a iPhone 7 mají zcela stejné tvarosloví, absolutně stejné rozměry, stejně široké rámečky kolem displeje…

Nový design vypadá jinak. Ani Samsung svou Galaxy S7 nepředstavil jako "s novým designem", ale jako s vylepšeným. A to své telefony změnil docela dost. Černé iPhony jsou zajímavé tím, že Apple vracejí na počátek, zejména lesklý černý připomíná plastová záda prvního iPhonu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Stronati je na odchodu do Maďarska

Obránce Patrizio Stronati je na odchodu z Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý fotbalista má namířeno do maďarského klubu Puskás Akadémia. Od vedení Baníku dostal povolení absolvovat v novém působišti lékařskou prohlídku.

"Kluby jsou na podmínkách transferu prakticky domluveny," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na klubovém webu. "Zbývá ještě doladit některé detaily, absolvovat zdravotní prohlídku a vše definitivně podepsat. Jakmile se tak stane, transfer Patrizia Stronatiho oficiálně oznámíme," uvedl.

Stronati nastupoval za Baník od roku 2018, kdy přišel z Austrie Vídeň. Předtím byl také hráčem Mladé Boleslavi, v Ostravě začínal v roce 2013 s kariérou. V české lize odehrál 147 zápasů a dal deset gólů.

V Puskás Akadémia působí od loňska bývalý olomoucký záložník Jakub Plšek i exslávista Rumun Alexandru Baluta. Tým vede někdejší liberecký kouč Slovák Zsolt Hornyák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Ležácích se uskutečnil pietní akt k 79. výročí vyhlazení obce v komorním duchu

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes dopoledne v Památníku Ležáky uskutečnil pietní akt k 79. výročí vyhlazení osady nacisty. Zúčastnili se jej mimo jiné místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nebo ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Položili věnce u pomníku obětí.

"Je důležité sem pravidelně jezdit, připomínat to a přitáhnout pozornost," řekla dnes novinářům Schillerová. Podle ní mír není samozřejmostí, proto je třeba si události v Ležákách připomínat, aby se neopakovaly.

Individuálnímu kladení květinových darů je vyhrazeno celé odpoledne za předpokladu respektování vládních nařízení. Před pandemií si zde tragédii Ležáků každoročně připomínaly stovky lidí.

Nacisté Ležáky vyhladili 24. června 1942. Třináct dětí z Ležáků odvlekli, 11 jich zavraždili 25. července v plynovém voze v polském Chelmnu. Přežily jen sestry Marie a Jarmila Šťulíkovy. Dnes je místo bývalé kamenické osady národní kulturní památkou, vesnici připomínají žulové náhrobky s vytesaným křížem na půdorysech devíti domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy