Max bude vyrůstat v lepším světě. Zuckerbergovu gestu gratulují Shakira i manželé Gatesovi

Magazín ČTK Magazín, ČTK
2. 12. 2015 11:11
Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se stal otcem. O narození dcery Max informoval na svém facebookovém profilu. V dopise určeném dceři se rovněž svěřil se svým plánem založit charitativní nadaci. Do té hodlá postupně vložit většinu svých akcií (cca 45 miliard dolarů) společnosti Facebook s jediným cílem: "Zlepšit svět pro příští generace". K narození dcery mu blahopřála celá řada slavných lidí, kteří reagovali i na jeho záměr věnovat většinu majetku ve prospěch příštích generací. "Wow. Tohle gesto je inspirací nejen pro nás, ale pro celý svět," napsala například manželka Billa Gatese Melinda.
Mark Zuckeberg, Priscilla Chanová a jejich dcera Max
Mark Zuckeberg, Priscilla Chanová a jejich dcera Max | Foto: Facebook Marka Zuckerberga

San Francisco - Mark Zuckerberg se v úterý večer stal otcem. Radostnou zprávu oznámil na Facebooku, kde rovněž ukázal fotku se svojí manželkou Priscillou Chanovou a dcerou Max. 

Na svém facebookovém profilu dále zveřejnil dopis adresovaný Max. Píše v něm o představě lepšího světa, ve kterém by měla vyrůstat. 

Šťastnému páru na Facebooku blahopřála řada známých osobností. Mezi prvními například manželka Billa Gatese, Melinda. Podle ní budou Mark a Priscilla skvělí rodiče. Rozhodnutí založit nadaci a věnovat jí 45 miliard dolarů komentovala slovy: "Wow. Tohle gesto je inspirací nejen pro nás, ale pro celý svět."

"Max a další děti, které se teď narodí, budou vyrůstat v lepším světě, než jaký známe dnes. Vaše snaha přinese ovoce pro řadu nadcházejících dekád," napsala Melinda Gatesová. Mark jí vzápětí poděkoval, že Gatesovi a jejich dobročinné aktivity jsou pro ně vzorem. 

K řadě gratulantů se přidala i zpěvačka Shakira. "Co nejsrdečněji vítáme Max na tomto světě, je nesmírně šťastným dítětem, má velmi oddané rodiče." S nadšením reagovala i na jeho plány do budoucna. "Vaše štědrost pomůže řadě lidí využít všechen potenciál, který čeká celou dobu na objevení," komentovala zpěvačka plány Zuckerbergovy plány investovat do vzdělávání.

Na šťastnou novinku reagovala i novinářka a spisovatelka Maria Shriverová.  Kromě gratulací se rovněž snažila upozornit na nedostatky v boji s Alzheimerovou chorobou a lobovala za svoji nadaci Architects of Change.

Max přivítala i zakladatelka amerického zpravodajského serveru The Huffington Post, Arianna Huffington. "Vítej na světě, drahá Max." 

Jednatřicetiletý Zuckerberg, který je také generálním ředitelem společnosti Facebook, už dříve oznámil, že si po narození své dcery plánuje vzít dva měsíce rodičovské dovolené. Kdo bude firmu po tuto dobu řídit, ale zatím nesdělil.

 

Právě se děje

Další zprávy