Lidé zděšením utíkali z kin. Žraloka z Čelistí teď museli přemístit jeřábem

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 11. 2020 9:29
Jediný model žraloka z Oscarem oceněného filmu Čelisti, který přežil, našel svůj domov v muzeu filmů v Los Angeles. Žralok váží přes půl tuny, měří 7,6 metru a říkají mu Bruce.
Jediný model žraloka z Oscarem oceněného filmu Čelisti, který přežil, našel svůj domov v muzeu filmů v Los Angeles. | Video: Reuters

Stejné jméno dostaly i tři modely, které se použily pro samotné natáčení. Šlo o křestní jméno právníka režiséra Stevena Spielberga Bruce Ramera. Štáb měl s mechanickými stroji při natáčení v oceánu po celou dobu technické potíže, proto i scén se žralokem není mnoho. Film to podle fanoušků dělá děsivějším a napínavějším, obestírá ho až mystická pověst. Při jeho promítání před 45 lety nejeden divák kvůli strachu utekl z kina.

Čtvrtý model, který se díky jeřábu dostal pod strop v jednom patře muzea, byl posledním, který byl zhotoven podle původní formy, tvrdí muzeum. První tři byly potaženy latexem a gumou, tento Bruce je z laminátu a používal se především k propagaci filmu. Než ho zrestaurovali, strávil čtvrt století na skládce.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Podezřelého z napadení seniorky v metru poslal soud do vazby, hrozí mu dva roky vězení

Pražská policie muže podezřelého z útoku na seniorku v metru obvinila z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Soud ho poslal do vazby. Hrozí mu až dva roky vězení. Řekl to v pátek mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Na webu znovu požádal o to, aby se policii ozvali svědci napadení. Pachatel minulý týden zaútočil na Proseku na devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla.

Policie o napadení informovala ve středu. Podezřelého zadržela ve čtvrtek ráno v Praze 5 podle informací od revizora dopravního podniku. Útočníka poznal na videozáznamu, který policie zveřejnila.

Seniorka si chtěla minulý týden ve středu v soupravě metra ve stanici Prosek sednout na sedadlo, na kterém muž ležel a celé ho zabíral. Když ji napadl, zastali se jí další cestující. Útočníka se jim sice zadržet nepodařilo, kamera ve stanici ale zachytila jeho tvář. Ženu kvůli zranění v obličeji ošetřili zdravotničtí záchranáři. Útočník jí také poškodil brýle, škoda je více než 3000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy