Zpěvák R. Kelly dostal 30 let vězení za dlouholeté sexuální zneužívání žen

ČTK ČTK
29. 6. 2022 22:04
Americký soud poslal na 30 let do vězení amerického zpěváka R. Kellyho, kterého loni porota uznala vinným ve všech bodech v kauze kolem sexuálních trestných činů. Někdejší hvězda hudebního stylu R&B podle prokuratury po dvě desetiletí využívala své slávy k systematickému zneužívání mladých žen a nezletilých, a to jak sexuálnímu, tak psychickému. Ve vězení stráví velkou část zbytku života.
R. Kelly cestou ze soudu, který ho uznal vinným ze sexuálního zneužívání.
R. Kelly cestou ze soudu, který ho uznal vinným ze sexuálního zneužívání. | Foto: Reuters

Soudkyně Ann Donnellyová svým středečním oznámením vyšla vstříc požadavku obžaloby, která navrhla trest ve výši alespoň 25 let. Právníci zpěváka, kterého proslavil například hit I Believe I Can Fly, uváděli, že si jejich klient zaslouží maximálně deset let. Argumentovali při tom i jeho "traumatickým dětstvím".

Donnellyová při vynášení rozsudku reagovala vysvětlením, že zločiny Roberta Sylvestera Kellyho, jak zní zpěvákovo celé jméno, byly "pečlivě plánované a pravidelně prováděné po dobu skoro 25 let". "Naučil jste je, že láska se rovná zotročení a násilí," řekla přímo odsouzenému v odkaze na jeho oběti.

Několik jich u soudu vystoupilo i při středečním několikahodinovém jednání. "Poznačilo mě to na celý život," řekla jedna z nich, která dříve popsala, že byla ve zpěvákově domě uvězněna a znásilněna. "Doufám, že půjdete to vězení na zbytek života," uvedla další, kterou prý R. Kelly nutil k orálnímu sexu.

Tyto činy byly podle vyšetřovatelů součástí dlouholetého vzorce, v němž úspěšný umělec za pomoci sítě asistentů vyhledával mladé ženy a lákal je k sobě sliby, že jim pomůže v hudební kariéře. Následně je zneužíval. Od svých obětí navíc údajně vyžadoval absolutní poslušnost, bez povolení jim nedovolil odejít ani na záchod, zakazoval jim, aby se dívaly na jiné muže a chtěl po nich, aby mu říkaly "taťko" (daddy).

Soudní porota jej loni v září uznala vinným ve všech devíti bodech obžaloby zahrnující obvinění z vydírání i porušování zákona o obchodování se sexem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

V sobotu bylo víc případů covidu než před týdnem, počet hospitalizovaných klesá

Poprvé od konce července v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů covidu-19. V sobotu laboratoře podle webu ministerstva zdravotnictví odhalily 570 nákaz, to je o 51 víc než o týden dřív. Testů bylo oba dny podobně, kolem 2400. Až další dny ukážou, zda jde o jednorázový víkendový výkyv, či obrat v dosavadním zpomalování epidemie.

Nadále klesá počet nakažených, kteří jsou v nemocnicích. Uplynulý den se snížil na 854, minulou sobotu bylo hospitalizovaných víc než tisíc. Pacientů ve vážném stavu výrazně neubývá, v uplynulých dnech je jich kolem třiceti.

Testy prokázaly v sobotu kromě nových případů ještě 218 podezření na opakovanou nákazu, před týdnem o něco víc - 230.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Na autobus v centru Jeruzaléma zaútočil střelec, sedm lidí je zraněných

Při ozbrojeném útoku na autobus v centru Jeruzaléma bylo v neděli ráno zraněno sedm lidí, z toho dva těžce. Uvedla to místní policie a bezpečnostní složky.

Agentura DPA s odkazem na záchranáře informuje, že se střelba v noci na neděli ozývala ze dvou míst poblíž Zdi nářků, kromě autobusu ve staré části města se jejím terčem stalo i parkoviště poblíž Davidova hrobu. Podezřelý pachatel je podle izraelských médií na útěku.

Autobus vezl věřící od Zdi nářků do města, uvádějí záchranáři. "Podle kolemjdoucího začal na autobus slepě střílet terorista," citoval záchranáře list Jerusalem Post. Když na místo události dorazila záchranná služba, nastal velký rozruch. Lidé v panice utíkali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy