reklama
 
 

Zpěvák R. Kelly byl obviněn z 10 případů sexuálního násilí, kauce je milion dolarů

Aktualizováno 23. 2. 2019 23:29
Americký hudebník a zpěvák R. Kelly byl úřady obviněn z deseti případů sexuálního zneužití většinou nezletilých dívek. Ve čtyřech bodech obžaloby mu podle Reuters hrozí tří až sedmiletý trest. Kellyho již v minulosti z nepřípustného chování vinila řada žen a některé hudební společnosti s ním proto přerušily spolupráci. Soudce pro něj v sobotu stanovil kauci jednoho milionu dolarů.

Zpěvák byl vzat do vazby poté, co v noci na sobotu dorazil na policejní stanici v Chicagu. Byl na něj vydán zatykač. Informovala o tom agentura AP.

Podle listu Chicago Tribune hovoří soudní dokumenty o tom, že nutil dvě nedospělé dívky k orálnímu sexu; jednu v letech 1998 až 2001, druhou poté mezi roky 2009 a 2010. S další nezletilou dívkou měl sexuální styk proti její vůli.

Hudebník vlastním jménem Robert Sylvester Kelly se potýká s problémy z minulosti již několik let. Loni jej ze svých playlistů vymazala streamovací služba Spotify, letos v lednu s ním ukončilo spolupráci vydavatelství Sony Music.

R. Kelly se prosadil jako zpěvák, skladatel i producent. Jeho největšími hity jsou písně Bump n' Grind, I Believe I Can Fly a duet I'm Your Angel s Céline Dionovou. Jeho píseň Sign of Victory se stala oficiální hymnou fotbalového mistrovství světa pořádaného v roce 2010 v Jihoafrické republice.

autor: ČTK | 22. 2. 2019 21:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama