Fotky: Jiřímu Kornovi je 70 let. Neslavím, schovám se na chatě, říká herec a zpěvák

Připomeňte si životní momenty Jiřího Korna.
Pražský rodák začal svou kariéru v 60. letech jako člen skupiny The Rebels, kterou založil v roce 1967.
Ve filmu debutoval snímkem Na konci světa (1975), o rok později ztvárnil "hloupého" Honzu v pohádce Bořivoje Zemana Honza málem králem. Na film, v němž zpívá píseň Svítí, svítí slunce nad hlavou a vaří "sekyrkovou polévku", vzpomíná Korn rád, přestože ho mrzelo, že jeho postavu daboval Michal Pavlata. "Nemohl jsem s tím nic dělat, režisér měl představu jiného hlasu. Ale pohádka se líbila, funguje dodnes a pro moji kariéru to byla příjemná zkušenost," konstatoval.
Jeho hlavní parketou však byly vždy muzikály. Za roli Thénardiera v Bídnících získal v roce 2003 ocenění Thálie. "Byla to úžasná záležitost, moc mě to bavilo. Významným muzikálem pak pro mě byl Dracula, kterého jsme hráli tři roky v kuse. Dnes některé muzikály pořádně nevydrží ani sezonu a hrají se sporadicky. Herec pak musí neustále oprašovat text a to mi nevyhovuje. Nemůžu si s tím hrát a nemám jistotu, kterou bych chtěl mít," sdělil Korn.
Kromě zpěvu, hraní a tance je také vášnivým hráčem kulečníku. V tomto sportu získal několik ocenění mistra republiky.
Foto: koláž Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
17. 5. 2019 6:03
Všestrannému umělci Jiřímu Kornovi je 70 let. Během své kariéry úspěšně vyzkoušel celou řadu oborů. Má za sebou dráhu baskytaristy, herce a muzikálové hvězdy. Získal ale také několik titulů mistra republiky v kulečníku. Kornovy hity hrají rádia dodnes a nezapomenutelná byla také jeho Thálií oceněná role Thénardiera v české verzi muzikálu Bídníci a řada filmových rolí. Vloni převzal ocenění za celoživotní operetní a muzikální mistrovství.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy