Fotky: Jiřímu Kornovi je 70 let. Neslavím, schovám se na chatě, říká herec a zpěvák

Připomeňte si životní momenty Jiřího Korna.
Pražský rodák začal svou kariéru v 60. letech jako člen skupiny The Rebels, kterou založil v roce 1967.
Ve filmu debutoval snímkem Na konci světa (1975), o rok později ztvárnil "hloupého" Honzu v pohádce Bořivoje Zemana Honza málem králem. Na film, v němž zpívá píseň Svítí, svítí slunce nad hlavou a vaří "sekyrkovou polévku", vzpomíná Korn rád, přestože ho mrzelo, že jeho postavu daboval Michal Pavlata. "Nemohl jsem s tím nic dělat, režisér měl představu jiného hlasu. Ale pohádka se líbila, funguje dodnes a pro moji kariéru to byla příjemná zkušenost," konstatoval.
Jeho hlavní parketou však byly vždy muzikály. Za roli Thénardiera v Bídnících získal v roce 2003 ocenění Thálie. "Byla to úžasná záležitost, moc mě to bavilo. Významným muzikálem pak pro mě byl Dracula, kterého jsme hráli tři roky v kuse. Dnes některé muzikály pořádně nevydrží ani sezonu a hrají se sporadicky. Herec pak musí neustále oprašovat text a to mi nevyhovuje. Nemůžu si s tím hrát a nemám jistotu, kterou bych chtěl mít," sdělil Korn.
Kromě zpěvu, hraní a tance je také vášnivým hráčem kulečníku. V tomto sportu získal několik ocenění mistra republiky.
Foto: koláž Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
17. 5. 2019 6:03
Všestrannému umělci Jiřímu Kornovi je 70 let. Během své kariéry úspěšně vyzkoušel celou řadu oborů. Má za sebou dráhu baskytaristy, herce a muzikálové hvězdy. Získal ale také několik titulů mistra republiky v kulečníku. Kornovy hity hrají rádia dodnes a nezapomenutelná byla také jeho Thálií oceněná role Thénardiera v české verzi muzikálu Bídníci a řada filmových rolí. Vloni převzal ocenění za celoživotní operetní a muzikální mistrovství.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 3 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy