Fotky: Jiřímu Kornovi je 70 let. Neslavím, schovám se na chatě, říká herec a zpěvák

Připomeňte si životní momenty Jiřího Korna.
Pražský rodák začal svou kariéru v 60. letech jako člen skupiny The Rebels, kterou založil v roce 1967.
Ve filmu debutoval snímkem Na konci světa (1975), o rok později ztvárnil "hloupého" Honzu v pohádce Bořivoje Zemana Honza málem králem. Na film, v němž zpívá píseň Svítí, svítí slunce nad hlavou a vaří "sekyrkovou polévku", vzpomíná Korn rád, přestože ho mrzelo, že jeho postavu daboval Michal Pavlata. "Nemohl jsem s tím nic dělat, režisér měl představu jiného hlasu. Ale pohádka se líbila, funguje dodnes a pro moji kariéru to byla příjemná zkušenost," konstatoval.
Jeho hlavní parketou však byly vždy muzikály. Za roli Thénardiera v Bídnících získal v roce 2003 ocenění Thálie. "Byla to úžasná záležitost, moc mě to bavilo. Významným muzikálem pak pro mě byl Dracula, kterého jsme hráli tři roky v kuse. Dnes některé muzikály pořádně nevydrží ani sezonu a hrají se sporadicky. Herec pak musí neustále oprašovat text a to mi nevyhovuje. Nemůžu si s tím hrát a nemám jistotu, kterou bych chtěl mít," sdělil Korn.
Kromě zpěvu, hraní a tance je také vášnivým hráčem kulečníku. V tomto sportu získal několik ocenění mistra republiky.
Foto: koláž Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
17. 5. 2019 6:03
Všestrannému umělci Jiřímu Kornovi je 70 let. Během své kariéry úspěšně vyzkoušel celou řadu oborů. Má za sebou dráhu baskytaristy, herce a muzikálové hvězdy. Získal ale také několik titulů mistra republiky v kulečníku. Kornovy hity hrají rádia dodnes a nezapomenutelná byla také jeho Thálií oceněná role Thénardiera v české verzi muzikálu Bídníci a řada filmových rolí. Vloni převzal ocenění za celoživotní operetní a muzikální mistrovství.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy