Zpěvačka britské skupiny Little Mix přiznala boj s anorexií. Podle lékařů mohla umřít

Magazín Magazín
13. 8. 2019 8:49
Zpěvačka Jade Thirlwallová poprvé veřejně promluvila o svém zápase s poruchou příjmu potravy. Členka britské dívčí skupiny Little Mix, která vyhrála osmou řadu britské talentové soutěže X Factor, se jako teenagerka potýkala s mentální anorexií.
Britská dívčí skupina Little Mix na hudebních cenách Brit Awards. Jade Thirlwallová je třetí zleva.
Britská dívčí skupina Little Mix na hudebních cenách Brit Awards. Jade Thirlwallová je třetí zleva. | Foto: Reuters

Thirlwallová trpěla mentální anorexií pět let. V této době se cítila tlustá, pokoušela se jíst co nejméně a rychle ztrácela tělesnou váhu, což se před svým okolím snažila skrývat. Se svou zkušeností se teď poprvé svěřila v podcastu Life Hacks rozhlasové stanice BBC.

Jade Thirlwallová
Jade Thirlwallová | Foto: Profimedia.cz

"Tehdy jsem hrozně zhubla, ale nosila jsem samé volné oblečení, aby si toho nikdo nevšiml. Zdálo se mi, že mě má anorexie úplně pod kontrolou, ale dělalo mi potíže s kýmkoli mluvit o tom, čím si procházím. Až později jsem se dostala do bodu, kdy jsem věděla, že se někomu potřebuji svěřit. Skrývání podobného tajemství vás totiž ničí jak mentálně, tak fyzicky," zdůraznila v rozhovoru Thirlwallová.

Když se zpěvačka konečně odvážila před někým vyslovit svoje podezření, že je anorektička, připadalo jí, že ze sebe shodila obrovskou tíhu. "Až po tom, co jsem se o anorexii odhodlala mluvit s blízkými, se můj stav začal zlepšovat," vyzdvihla Thirlwallová.

Další zlomový moment nastal, když jí lékaři oznámili, že musí okamžitě přestat hubnout, protože jinak může umřít. "Slyšet něco takového je dost děsivé a uvědomila jsem si díky tomu, že jsem se chovala docela sobecky. Vůbec jsem neuvažovala o tom, jak moc ubližuji své rodině a přátelům," připustila Britka v podcastu.

Po odstrašujícím zjištění zpěvačka souhlasila s podstoupením terapie, která jí pomohla a v 18 letech se z léčebny vrátila zpátky domů. Několik týdnů po tom už se zúčastnila castingu do X Factoru, kde ji porotci dali dohromady s dalšími členkami skupiny Little Mix (Leigh-Anne Pinnockovou, Jesy Nelsonovou a Perrie Edwardsovou).

V současnosti už Thirlwallová věří, že se z problémů s příjmem potravy dostala. "Nemyslím si, že bych si něco takového ještě někdy udělala," řekla a poradila teenagerům, kteří se z anorexie chtějí zotavit, aby se naučili mít rádi sami sebe.

Video: 18 let žiju s anorexií. Snaha zalíbit se ostatním mě málem stála život, říká Brůnová

Víte, kolik kalorií má nektarinka? O kolik kilojoulů se liší nízkotučné, polotučné a tučné mléko? Já to vím, říká Lada Brůnová. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy