Zloděj v USA ukradl pohřební vůz i s tělem zemřelého. Vrať rakev, apelovala policie

ČTK ČTK
28. 2. 2020 9:01
Neznámý zloděj ve Spojených státech ukradl pohřební vůz, v němž se však stále nacházelo mrtvé tělo nebožtíka. Vozidlo se policistům podařilo nalézt druhý den, pachatel v něm ovšem unikal při divoké honičce, jež skončila nehodou a zatčením řidiče. Tělu uloženém v rakvi nic nestalo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Celá epizoda začala ve středu večer místního času (dopoledne SEČ), kdy zloděj ukradl pohřební vůz značky Lincoln zaparkovaný před řeckým pravoslavným kostelem ve městě Pasadena poblíž Los Angeles. Podle místních médií pracovník márnice nechal vozidlo na ulici, protože zrovna stěhoval dalšího zemřelého do kostela.

Losangeleská policie se následně v hojně sdíleném vyjádření na Twitteru snažila apelovat na zločincovu dobrou stránku. "Za všechna špatná rozhodnutí, která si v životě učinil, udělej alespoň jedno dobré a vrať zpátky zemřelého a rakev z (ukradeného Lincolnu) Navigatoru," napsali policisté.

Druhý den pak policii kontaktoval svědek, který ukradené vozidlo zahlédl. Situace se po příjezdu policejních vozů proměnila v honičku na dálnici, kterou následná havárie pohřebního vozu krátce zablokovala v čase ranní špičky.

Policie řidiče zatkla, podle AP však zatím není jasné, zda je to stejný člověk, který pohřební vůz ve středu ukradl.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy