Zloděj nechtěl do vězení, tak se schoval v rouře

Kristina Winklerová
6. 7. 2009 18:00
Los Angeles - Muž podezřelý z vloupání se celých dvanáct hodin ukrýval před policisty v úzké odvodňovací rouře pod rušnou dálnicí.
Vězeň - ilustrační foto
Vězeň - ilustrační foto | Foto: Reuters

Vyhnat se nenechal ani několikerým aplikováním slzného plynu, provizorním instalatérským zvonem a dorážejícím policejním psem. Krátcí byli na zatvrzelého muže také zkušení vyjednavači a hasiči.

Navázat rozhovor s podezřelým se podařilo až reportérovi stanice KABC-TV Leo Stallworthovi. Muž v rouře se nakonec nechal přemluvit a bez odporu se vzdal.

Policisté muže podle serveru MSNBC přistihli, jak se společně s dalším pachatelem očividně snažil ukrást měděný drát ze skladiště v San Fernando Valley.

Plyn nezabral

Zlodějíček se dal na útěk a před muži zákona se nakonec vtěsnal do roury široké 46 centimetrů a dlouhé zhruba 25 metrů.

„Použili jsme na něj slzný plyn a to více než jednou. Pak jsme přestali, protože jsme mysleli, že by se mohl udusit. To, jak dokázal slznému plynu vzdorovat, bylo ale úžasné," potvrdil policejní velitel Michael Moore.

Mužovo odhodlání nenechat se lapit nutilo policisty kreativně přemýšlet.

Přivolaní hasiči vyrobili z těžkého lana, velkého překližkového kotouče a několika plátěných pytlů provizorní instalatérský zvon. Jakmile ale vsunuli svůj výtvor do roury a začali tahat, uprchlík přeřízl lano nožem.

Než se hasiči připravili k dalšímu pokusu, muž vytáhl mobilní telefon a zavolal své přítelkyni.

Z roury rovnou do vězení

„Byl devět metrů pod zemí a nějakým způsobem se mu podařilo chytit signál," podivoval se Moore. Mužova přítelkyně se pak spojila s médii a dostala k telefonu Stallwortha.

Reportér se muže zeptal, proč nechce z roury vylézt. Podezřelý odpověděl, že nechce přijít o svou svobodu.

„Jsi v odtokové rouře. Tam nějakou svobodu máš? Tvá přítelkyně chce, abys vylezl. Zavolala do televize. Tvé děti chtějí, abys vylezl. Dříve nebo později se tomu budeš muset postavit čelem," nenechal se Stallworth odradit.

S přesvědčováním se pak připojili také policejní vyjednavači. Muž se nakonec z roury vynořil - špinavý, poškrabaný a do pasu nahý.

Policisté na něj namířili zbraně a čekali, až odloží nůž. Pak ho okamžitě zatkli.


 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy