Zloděj kradl, aby ho policisté zdarma nakrmili

Kristina Winklerová
16. 6. 2009 11:30
Tchaj-pej - Zoufalství dohnalo nezaměstnaného Tchajwance ke krádeži. Muž si ovšem nechtěl přilepšit - pouze se mu stýskalo po obědech podávaných v cele.
Vězeň - ilustrační foto
Vězeň - ilustrační foto | Foto: Reuters

Úřady i místní média v úterý informovaly, že muž krátce po propuštění z cely předběžného zadržení ukradl krabici bavlněných hadrů.

Chtěl se totiž nechat zatknout znovu, protože "nemohl zapomenout na obědové balíčky z policejního oddělení".

Muž, který nemá ani kde bydlet, nejprve v neděli ukradl pár bot. Byl zadržen, vzápětí se ale dostal na svobodu.

Z nově nabyté volnosti se ale nijak neradoval a hned další den opět kradl, aby se mohl vrátit na policejní stanici a nechat se zdarma nakrmit.

Podobné případy se množí

"Když na tom někdo není dobře a přijde zhruba v čase oběda, určitě mu dáme najíst," uvedl důstojník, který měl případ nenapravitelného zloděje na starosti.

Ostrov je v současné době zasažen těžkou ekonomickou krizí a podobné případy proto nejsou raritou.

Muž, který už čtyři měsíce nemohl sehnat práci, tak například ukradl skútr a zajel s ním přímo na policejní stanici, aby se přiznal.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 28 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy