Zloděj kradl, aby ho policisté zdarma nakrmili

Kristina Winklerová
16. 6. 2009 11:30
Tchaj-pej - Zoufalství dohnalo nezaměstnaného Tchajwance ke krádeži. Muž si ovšem nechtěl přilepšit - pouze se mu stýskalo po obědech podávaných v cele.
Vězeň - ilustrační foto
Vězeň - ilustrační foto | Foto: Reuters

Úřady i místní média v úterý informovaly, že muž krátce po propuštění z cely předběžného zadržení ukradl krabici bavlněných hadrů.

Chtěl se totiž nechat zatknout znovu, protože "nemohl zapomenout na obědové balíčky z policejního oddělení".

Muž, který nemá ani kde bydlet, nejprve v neděli ukradl pár bot. Byl zadržen, vzápětí se ale dostal na svobodu.

Z nově nabyté volnosti se ale nijak neradoval a hned další den opět kradl, aby se mohl vrátit na policejní stanici a nechat se zdarma nakrmit.

Podobné případy se množí

"Když na tom někdo není dobře a přijde zhruba v čase oběda, určitě mu dáme najíst," uvedl důstojník, který měl případ nenapravitelného zloděje na starosti.

Ostrov je v současné době zasažen těžkou ekonomickou krizí a podobné případy proto nejsou raritou.

Muž, který už čtyři měsíce nemohl sehnat práci, tak například ukradl skútr a zajel s ním přímo na policejní stanici, aby se přiznal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy