Čtyři policisty vyřadil ze služby prchající zloděj, hodil jim do obličeje heroin

ČTK ČTK
6. 12. 2022 8:35
Ve službě nemohla v sobotu večer pokračovat čtveřice německých policistů. Při potyčce jim zloděj hodil do obličeje heroin. Všem strážcům zákona pak vyšel pozitivně test na drogy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

O případu v úterý informovala policie v západoněmeckém Essenu. Policisté 48letého Chorvata zadrželi kvůli krádeži v obchodě pro kutily. Na služebně u něj navíc našli množství peněz, několik nožů a drogy, a to včetně heroinu a kokainu. Muž však v jednu chvíli sáčky a nádoby s drogami sebral a začal s nimi utíkat na toalety, zřejmě aby je spláchl.

Dva policisté mu v tom chtěli zabránit, a tak ho povalili na zem. Muž se jim však vehementně bránil a do obličeje jim hodil sáček s heroinem. Protože byl roztržený, dostal se heroinový prach do dýchacích cest obou policistů. Omamné látky se nedobrovolně nadýchali i další dva policisté, kteří přispěchali na pomoc.

Všichni čtyři strážci zákona se pak podrobili testu na drogy s pozitivním výsledkem. Někteří si navíc stěžovali na zdravotní problémy. Chorvat skončil ve vazbě a čelí několika obviněním.

Video: Kratom by se měl přísně kontrolovat. Dnes si ho můžou koupit i děti, říká toxikolog (7 .11. 2022)

„Kratom je dnes u mladých lidí velmi rozšířený. Velmi malé dávky působí stimulačně, větší naopak uklidňujícím způsobem,” říká toxikolog Martin Kuchař. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rakousko ukončí od pondělí po vzoru Česka kontroly na hranici se Slovenskem

Rakousko od pondělí zruší kontroly na hranici se Slovenskem, informuje podle agentury APA rakouské ministerstvo vnitra. Důvodem pro tento krok je, že v noci na neděli ukončí kontroly na hranici také Česko. Rakousko původně kontroly na rakousko-slovenské hranici zavedlo po vzoru Česka, které je ustavilo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září.

Rakousko plánuje místo kontrol na hranici kontroly v příhraničních oblastech, a to v koordinaci se sousedními státy. V těchto oblastech země plánuje nasadit hlídky a drony.

Také v případě Česka bude po zrušení kontrol na hranici se Slovenskem fungovat na směnu v příhraničním prostoru 70 policistů. Podle českého ministra vnitra Víra Rakušana budou také pokračovat kontroly ve slovenských vlacích, které mají zajistit, aby případní odhalení migranti zůstali na slovenské straně hranice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy