Žižkovský vysílač je druhou nejošklivější stavbou světa

Zpravodajská směna
20. 11. 2009 15:05
Televizní věž se umístila "TOP 10" serveru VirtualTourist.com
Líbí, nebo ne? Na panorama Prahy s žižkovským vysílačem panují hodně rozdílné názory
Líbí, nebo ne? Na panorama Prahy s žižkovským vysílačem panují hodně rozdílné názory | Foto: René Volfík/FOTOREPO

Praha - Máte-li pocit, že žižkovský televizní vysílač hyzdí siluetu Prahy, dozajista vás potěší, že nejste ve svém názoru osamoceni.

Dokládá to i nový seznam nejošklivějších staveb světa, v níž nepřehlédnutelná věž figuruje. A to hned na druhém místě. Před ní se umístilo jen hrozivě vyhlížející divadlo v americkém Baltimoru.

Nelichotivý soupis dal už druhý rok po sobě dohromady server VirtualTourist.com.

216 metrů vysoká věž z dílny architekta Václava Aulického se ale na druhou stranu ocitla ve společnosti takových budov, jakými je například Centrum George Pompidou v Paříži nebo obří hotel Rjugjong v severokorejském Pchjongjangu.

"Většina z vybraných budov je vřelá asi jako kostka ledu, některé zase vypadají, že ani nejsou dokončené," osvětlil výběr budov manažer serveru Giampiero Ambrosi. "Nicméně se jedná o stavby, které podněcují k opravdu zajímavým diskusím."¨

Vůči žižkovské věži, která vznikla mezi lety 1985 až 1992, je turistický web nemilosrdný.

"Je už sama o sobě dost ošklivá, ale malé lezoucí děti od výtvarníka Davida Černého ji z ostudy proměnily v něco, z čeho se vám opravdu zatočí hlava," míní tvůrci seznamu architektonických obludností.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy