Žižkovský vysílač je druhou nejošklivější stavbou světa

Zpravodajská směna
20. 11. 2009 15:05
Televizní věž se umístila "TOP 10" serveru VirtualTourist.com
Líbí, nebo ne? Na panorama Prahy s žižkovským vysílačem panují hodně rozdílné názory
Líbí, nebo ne? Na panorama Prahy s žižkovským vysílačem panují hodně rozdílné názory | Foto: René Volfík/FOTOREPO

Praha - Máte-li pocit, že žižkovský televizní vysílač hyzdí siluetu Prahy, dozajista vás potěší, že nejste ve svém názoru osamoceni.

Dokládá to i nový seznam nejošklivějších staveb světa, v níž nepřehlédnutelná věž figuruje. A to hned na druhém místě. Před ní se umístilo jen hrozivě vyhlížející divadlo v americkém Baltimoru.

Nelichotivý soupis dal už druhý rok po sobě dohromady server VirtualTourist.com.

216 metrů vysoká věž z dílny architekta Václava Aulického se ale na druhou stranu ocitla ve společnosti takových budov, jakými je například Centrum George Pompidou v Paříži nebo obří hotel Rjugjong v severokorejském Pchjongjangu.

"Většina z vybraných budov je vřelá asi jako kostka ledu, některé zase vypadají, že ani nejsou dokončené," osvětlil výběr budov manažer serveru Giampiero Ambrosi. "Nicméně se jedná o stavby, které podněcují k opravdu zajímavým diskusím."¨

Vůči žižkovské věži, která vznikla mezi lety 1985 až 1992, je turistický web nemilosrdný.

"Je už sama o sobě dost ošklivá, ale malé lezoucí děti od výtvarníka Davida Černého ji z ostudy proměnily v něco, z čeho se vám opravdu zatočí hlava," míní tvůrci seznamu architektonických obludností.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy