Žijte naplno a pracujte, radí Trumpova dcera. Její motivační knížka vychází v češtině

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 4. 2018 14:07
Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa a někdejší české lyžařky a modelky Ivany Trumpové vydala vloni v USA knihu pojednávající o tom, jak skloubit život pracující ženy, matky a manželky. Motivační publikace nazvaná Přepišme pravidla úspěchu: Fenomén pracující ženy vychází v úterý v Česku v nakladatelství MOBA. "Ivanka Trumpová vás povede od prvních krůčků, kdy odhalíte své sny, cíle a ambice a sestavíte si své životní poslání, až po velké finále, kde vám poradí, jak být úspěšnou vůdčí osobností na každé firemní pozici a jak si založit vlastní podnikání," píše vydavatel. "Ivančiny rady jsou pro úplně každého," tvrdí americký podnikatel Tony Hsieh. Vybrali jsme pro vás pár úryvků.
Ivanka Trump.
Ivanka Trump. | Foto: Reuters
Ivanka Trump
Ivanka Trump | Foto: Shutterstock

Přepišme pravidla úspěchu

"Já a moji bratři jsme měli štěstí, protože naše matka byla jednou z mála žen, které byly schopné spojit práci a rodinu. Většina žen o svých rodinách a dětech v práci radši ani nemluvily. Pokud byla žena zaměstnaná mimo domov, očekávalo se, že svou práci postaví na první místo, stejně jako její mužští kolegové. Pokud měla děti nebo je chtěla mít, bylo jí řečeno, že může "mít všechno", ale nikdo jí jasně neukázal jak. Výsledkem bylo, že některé ženy se přestaly dožadovat možných příležitostí a uznání, protože nevěděly, jak nejlépe zvládat své osobní i profesní sny a ambice."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy