Žijte naplno a pracujte, radí Trumpova dcera. Její motivační knížka vychází v češtině

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 4. 2018 14:07
Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa a někdejší české lyžařky a modelky Ivany Trumpové vydala vloni v USA knihu pojednávající o tom, jak skloubit život pracující ženy, matky a manželky. Motivační publikace nazvaná Přepišme pravidla úspěchu: Fenomén pracující ženy vychází v úterý v Česku v nakladatelství MOBA. "Ivanka Trumpová vás povede od prvních krůčků, kdy odhalíte své sny, cíle a ambice a sestavíte si své životní poslání, až po velké finále, kde vám poradí, jak být úspěšnou vůdčí osobností na každé firemní pozici a jak si založit vlastní podnikání," píše vydavatel. "Ivančiny rady jsou pro úplně každého," tvrdí americký podnikatel Tony Hsieh. Vybrali jsme pro vás pár úryvků.
Ivanka Trump
Ivanka Trump | Foto: Shutterstock

Přepišme pravidla úspěchu

"Já a moji bratři jsme měli štěstí, protože naše matka byla jednou z mála žen, které byly schopné spojit práci a rodinu. Většina žen o svých rodinách a dětech v práci radši ani nemluvily. Pokud byla žena zaměstnaná mimo domov, očekávalo se, že svou práci postaví na první místo, stejně jako její mužští kolegové. Pokud měla děti nebo je chtěla mít, bylo jí řečeno, že může "mít všechno", ale nikdo jí jasně neukázal jak. Výsledkem bylo, že některé ženy se přestaly dožadovat možných příležitostí a uznání, protože nevěděly, jak nejlépe zvládat své osobní i profesní sny a ambice."

 

Právě se děje

před 20 minutami

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy