Žijte naplno a pracujte, radí Trumpova dcera. Její motivační knížka vychází v češtině

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 4. 2018 14:07
Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa a někdejší české lyžařky a modelky Ivany Trumpové vydala vloni v USA knihu pojednávající o tom, jak skloubit život pracující ženy, matky a manželky. Motivační publikace nazvaná Přepišme pravidla úspěchu: Fenomén pracující ženy vychází v úterý v Česku v nakladatelství MOBA. "Ivanka Trumpová vás povede od prvních krůčků, kdy odhalíte své sny, cíle a ambice a sestavíte si své životní poslání, až po velké finále, kde vám poradí, jak být úspěšnou vůdčí osobností na každé firemní pozici a jak si založit vlastní podnikání," píše vydavatel. "Ivančiny rady jsou pro úplně každého," tvrdí americký podnikatel Tony Hsieh. Vybrali jsme pro vás pár úryvků.
Ivanka Trump
Ivanka Trump | Foto: Shutterstock

Přepišme pravidla úspěchu

"Já a moji bratři jsme měli štěstí, protože naše matka byla jednou z mála žen, které byly schopné spojit práci a rodinu. Většina žen o svých rodinách a dětech v práci radši ani nemluvily. Pokud byla žena zaměstnaná mimo domov, očekávalo se, že svou práci postaví na první místo, stejně jako její mužští kolegové. Pokud měla děti nebo je chtěla mít, bylo jí řečeno, že může "mít všechno", ale nikdo jí jasně neukázal jak. Výsledkem bylo, že některé ženy se přestaly dožadovat možných příležitostí a uznání, protože nevěděly, jak nejlépe zvládat své osobní i profesní sny a ambice."

 

Právě se děje

před 16 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy