Ženy ve stresu: 80 procent kvůli tlaku hubne do plavek

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
25. 6. 2012 9:04
Letos poprvé se povedlo změřit paniku vyvolávanou plavkovou sezonou
Foto: Aktuálně.cz

Čtení na víkend - Není tomu vyhnutí. Od půlky jara začnou módní a společenské magazíny chrlit nejprve snímky zaručených trendů na pláže pro letošní plavkovou sezonu, v těsném závěsu pak dietní triky, jak připravit své tělo do bikin, a končí to snímky vystajlovaných celebrit zahalených do tří šňůrek kdesi v Karibiku.

Výsledkem je panika, jejíž intenzitu se letos poprvé povedlo alespoň přibližně změřit.

Měsíčník o fitness a zdravém životním stylu Shape ze stáje American Media uskutečnil rozsáhlé dotazníkové šetření mezi svými konzumenty, z nichž nyní začal publikovat první závěry. Informoval o nich večerník Insider s tím, že Shape zatím nezveřejnil žádná sociologická data o respondentkách, které se do průzkumu zapojily, takže výsledky je potřeba brát s rezervou.

Těžko ale zpochybňovat monstrózní čísla, která redakce získala.

Pojďme popořádku: 82 procent žen se cítí být pod "veřejným" tlakem, aby zhubly do plavek.

"Nenávidím své břicho"

Na otázku, za kterou část těla se nejvíce stydí, odpověděla více než polovina čtenářů, že "nenávidí své břicho". Dalších 29 procent je rozpačitých z rozměrů vlastních stehen.

Téměř polovina čtenářek se přiznala, že právě břicho je oblastí, na kterou se při cvičení nejvíce zaměřuje. Pevné paže, nohy, zadek - ty jsou bonusem. Ale 47 procent žen se trápí hlavně tuky uloženými v oblasti bříška.

Cvičení samozřejmě doprovází diety. Po dietě před létem sahá podle magazínu Shape 60 procent žen. Z nich se pak 53 procent snaží snížit příjem kalorií, 22 procent omezuje uhlohydráty a 15 procent volí „jiné strategie".

Dobrá zpráva pro doktorku Cajthamlovou: Jen procento se přiznalo, že hubne systematickým hladověním a pitím šťáv.

Mimochodem, podle jiné studie, kterou před časem prováděl tým lékařů ve Velké Británii a do které se zapojilo 2000 mužů i žen, má za sebou průměrný člověk ve věku 45 let zhruba 61 pokusů o dietu...

Podívejte se: Plavky pro sezonu 2012

Žádné lajkování, prosím

Zpátky k plavkám. Pokud by byla možnost vyměnit perfektní figuru za jakýkoli požitek, lidé by to udělali. Pro ilustraci: 68 procent řeklo Ano na otázku, zda by si kvůli tomu odpustili na měsíc sex.

Samostatnou kapitolou je pak pózování v plavkách. Tady vypomohl Facebook. Jen 10 procent dotázaných řeklo, že by svou vlastní fotku v plážovém oděvu „olajkovalo". A ještě méně lidí - 3 procenta - by si fotku dobrovolně zveřejnilo na svém profilu.

Přátelé jsou zákeřní, to je známá věc. Takže 44 procent z nás je připraveno požádat své známé, pokud plavkové fotky publikují, aby jejich snímek odstranili.

Kromě špíčků pak ženám dělají největší starosti chloupky. Drtivá většina žen má větší obavy ze špatně depilovaných třísel než z toho, jak na pláži vypadají jejich vlasy, make-up nebo zdali se spálí.

Dvoudílné plavky vedou

O tom, že dámské plavky jsou spíš na ozdobu, než že by byly funkční, vypovídá další výsledek. 38 procent čtenářek řeklo, že v plavkách nehodlají provozovat žádné plážové sporty (typu volejbal či házení frisbee). Není divu, protože pouze 1 z 5 žen uvedla, že nosí plavky v celku. Ostatní oblékají dvoudílné.

To víceméně odpovídá i údajům o Češkách, které loni zveřejnila společnost zaměřená na online nákupy Fashion Days. V drobném šetření, jímž v červenci oslovila 500 lidí ve věku od 18 do 50 let, zjistila, že u žen co do oblíbenosti vedou bikiny (81%) a jen 5 procent nosí plavky v celku.

O hubnutí Češek do plavek nic nevíme. Zato víme, že v období Vánoc v průměru přiberou dva až tři kilogramy. Takže - ještě pár měsíců a začíná se hřešit...

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak zhubnout?

 

Právě se děje

před 10 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 42 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy