Ženu vyhodili ze zábavního parku, měla příliš krátké šortky. Zostouzeli mě, tvrdí

Magazín Magazín
13. 5. 2021 17:00
Američanka Bailey Breedloveová tvrdí, že jí ochranka a manažer zábavního parku patřícího společnosti Six Flags vyhrožovali a zostouzeli ji na veřejnosti kvůli tomu, že měla v areálu atrakce příliš krátké kraťasy. Na sociálních sítích se objevila část konfliktu, který nahrál v Oklahoma City přítel Breedloveové.
Podívejte se na část konfliktu Bailey Breedloveové se zástupci zábavního parku Six Flags. | Video: Facebook/Bailey Breedlove

Zástupci Six Flags měli nutit ženu, aby si šla koupit delší kraťasy. Žádali Breedloveovou o prokázání totožnosti a obvinili ji ze spáchání přestupku. Matka jedenáctileté dcery tvrdila, že bylo teplo, proto se oblékla do šortek. Později na sociální sítě umístila fotku, v jakých džínových kraťasech do zábavního parku zavítala.

Podle Six Flags vyvedení Breedloveové z parku nebylo kvůli jejímu oblečení, ale spíše jejímu chování vůči policii, zaměstnancům a dalším hostům parku. Breedloveová ale později tvrdila, že šéf policie v Oklahoma City odmítl, že by v konfliktu vystupoval někdo z jeho podřízených.

Samotné stanovy Six Flags uvádí, že oblečení zákazníků by nemělo být urážlivé. Park ale podle listu Lexington Herald-Leader nespecifikoval, jak dlouhé by šortky měly být. "Ženu jsme zastavili, protože její šortky odhalily značnou část hýždí," uvedl zábavní park ve svém prohlášení. "Dostala několik příležitostí k výměně oblečení nebo zakrytí, ale odmítla to. Místo toho reagovala vulgárně, včetně dalšího odhalení hýždí. Videoklip, který zveřejnila na internetu, plně nevystihuje její chování během tohoto incidentu," stálo v prohlášení parku, které cituje Lexington Herald-Leader.

Žena, která tvrdí, že trpí autismem, svůj příběh zveřejnila na sociálních sítích s tím, že dostala zákaz vstupu do všech parků tohoto řetězce na pět let. Video na sociálních sítích má nyní miliony shlédnutí. Lidé ženě vyjadřují převážně podporu a tvrdí, že jde o obtěžování. Pokud měl park problém s tímto typem oblečení, neměl ji pouštět už u vchodu a řešit to po dvou hodinách strávených v parku, zní další z názorů.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Biden se dohodl se senátory, investice do infrastruktury dosáhnou 600 miliard dolarů

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek po mnoha týdnech jednání mezi Bílým domem a Kongresem ohlásil dosažení dohody ohledně investic do infrastruktury. Podle deníku The New York Times a agentury AP se zřejmě přiklonil k plánu od skupiny složené z demokratických i republikánských senátorů, který počítá s novými výdaji ve výši skoro 600 miliard dolarů (skoro 13 bilionů Kč).

"Máme dohodu," prohlásil prezident při netradičním vystoupení na příjezdové cestě Bílého domu v doprovodu několika senátorů, s nimiž předtím jednal. Mnoho detailů zatím není k dispozici. Na twitteru Biden uvedl, že nový infrastrukturní plán "vytvoří miliony amerických pracovních míst". Ohlášený balíček je zřejmě výrazně menší oproti plánu s investicemi a daňovými úlevami v celkovém objemu 2,3 bilionu dolarů, s nímž Biden přišel na konci března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy