Žena zažalovala ZOO kvůli cákajícím delfínům

Reuters Kristina Winklerová, Reuters
23. 8. 2009 16:00
Chicago - Americké soudy občas musejí řešit velmi kuriózní případy. Naposledy jistá žena zažalovala chicagskou zoologickou zahradu, protože tamní delfíni příliš cákali na návštěvníky.
Někoho hraví delfíni baví, jiný je žene k soudu. Ilustrační foto
Někoho hraví delfíni baví, jiný je žene k soudu. Ilustrační foto | Foto: Wikimedia Commons

Američanka v loňském roce upadla v blízkosti delfíní expozice. Ze své nehody viní ošetřovatele, kteří prý navádějí delfíny, aby na přihlížející cákali vodu. Personál zoologické zahrady navíc podle ní není schopen ochránit návštěvníky před riziky spojenými s mokrým povrchem.

Allecyn Edwardsová žalobu podala začátkem týdne a ve čtvrtek se její příběh dostal do místních médií.

Edwardsová v dokumentu líčí, jak procházela během návštěvy Brookfieldsé zoologické zahrady kolem bazénu, ve kterém předváděla své kousky skupina delfínů.

Žádá tučné odškodné

Jejich cvičitelé prý "nedbale a svévolně trénovali a povzbuzovali delfíny, aby cákali vodu na diváky sedící okolo, čímž způsobili, že podlaha byla mokrá a kluzká".

Ženě především vadí, že zaměstnanci zahrady nikam neumístili cedule varující před uklouznutím, ani nepokryli zem ochrannými rohožemi.

Edwardsová nyní žádá, aby jí zoologická zahrada zaplatila odškodné ve výši 50 000 dolarů za ušlou výplatu, náklady na léčení a utrpěné citové trauma.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy