Žena utopila štěně, aby mohla odletět domů. Hrozí jí vězení

ČTK ČTK
28. 1. 2015 15:35
Letecká společnost zakázala Američance vzít si štěně na palubu, žena proto psa utopila v záchodové míse.
Cynthia Andersonová
Cynthia Andersonová | Foto: Hall County Jail / Nebraska Dept of Corrections

New York - Až pětileté vězení hrozí šestapadesátileté Američance, která na letišti v americkém státě Nebraska tajně zabila štěně dobrmana, které jí letecká společnost zakázala vzít na palubu letadla. Uvedl to web časopisu Le Point.

Cynthia Andersonová se před několika dny nejprve snažila odletět domů na Floridu se třemi štěňaty. Poté, co jí personál společnosti zakázal vzít si je na palubu letounu, vrátila se k rodičům, kteří souhlasili s pohlídáním dvou štěňat.

Třetí štěně se žena jiný den pokusila pronést v kabelce do letadla, ale personál to odhalil. Poté Andersonová, aby už konečně mohla odletět, šla na toaletu a štěně utopila v záchodové míse. Jiní cestující to ale rychle odhalili a oznámili.

Ženu ihned zatkli policisté. Byla obviněna ze špatného zacházení se zvířaty, za což jí podle Le Point hrozí ve státě Nebraska až pětileté nepodmíněné vězení.

Soud má o trestu rozhodnout v únoru. Andersonová na něj čeká na svobodě poté, co zaplatila kauci 10 tisíc dolarů (245 tisíc korun).

 

Právě se děje

před 6 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Stronati je na odchodu do Maďarska

Obránce Patrizio Stronati je na odchodu z Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý fotbalista má namířeno do maďarského klubu Puskás Akadémia. Od vedení Baníku dostal povolení absolvovat v novém působišti lékařskou prohlídku.

"Kluby jsou na podmínkách transferu prakticky domluveny," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na klubovém webu. "Zbývá ještě doladit některé detaily, absolvovat zdravotní prohlídku a vše definitivně podepsat. Jakmile se tak stane, transfer Patrizia Stronatiho oficiálně oznámíme," uvedl.

Stronati nastupoval za Baník od roku 2018, kdy přišel z Austrie Vídeň. Předtím byl také hráčem Mladé Boleslavi, v Ostravě začínal v roce 2013 s kariérou. V české lize odehrál 147 zápasů a dal deset gólů.

V Puskás Akadémia působí od loňska bývalý olomoucký záložník Jakub Plšek i exslávista Rumun Alexandru Baluta. Tým vede někdejší liberecký kouč Slovák Zsolt Hornyák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Ležácích se uskutečnil pietní akt k 79. výročí vyhlazení obce v komorním duchu

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes dopoledne v Památníku Ležáky uskutečnil pietní akt k 79. výročí vyhlazení osady nacisty. Zúčastnili se jej mimo jiné místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nebo ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Položili věnce u pomníku obětí.

"Je důležité sem pravidelně jezdit, připomínat to a přitáhnout pozornost," řekla dnes novinářům Schillerová. Podle ní mír není samozřejmostí, proto je třeba si události v Ležákách připomínat, aby se neopakovaly.

Individuálnímu kladení květinových darů je vyhrazeno celé odpoledne za předpokladu respektování vládních nařízení. Před pandemií si zde tragédii Ležáků každoročně připomínaly stovky lidí.

Nacisté Ležáky vyhladili 24. června 1942. Třináct dětí z Ležáků odvlekli, 11 jich zavraždili 25. července v plynovém voze v polském Chelmnu. Přežily jen sestry Marie a Jarmila Šťulíkovy. Dnes je místo bývalé kamenické osady národní kulturní památkou, vesnici připomínají žulové náhrobky s vytesaným křížem na půdorysech devíti domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy